Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Троє студентів-агрономів проходять чотиримісячне стажування в агрофірмі “ім. Довженка “Астарти-Київ”

Агропромхолдинг “Астарта-Київ”, підтримуючи розвиток дуальної освіти в Україні, вже другий рік поспіль приймає молодих спеціалістів для проходження стажування на агрофірмах холдингу. Цьогоріч в компанії стажуються десять студентів.

Троє студентів Харківського національного аграрного університету ім. Докучаєва проходять стажування в агрофірмі «імені Довженка». За два тижні вже ознайомились із сільськогосподарською технікою, вимірювали температуру і вологість ґрунту, відчули на практиці, що таке справжня посівна. Стажування триватиме чотири місяці. На цей час підприємство забезпечує майбутніх агрономів житлом, харчуванням та усім необхідним інвентарем, розповіли в ГО «Полтавщина Аграрна».

Студентка Харківського національного аграрного університету Софія Кончукова зізнається: дуже хотіла пройти стажування на підприємствах агропромхолдингу «Астарта-Київ». Тому, дізнавшись про набір, швидко пройшла тестування від підприємства. Після цього потрапила на поля агрофірми «ім. Довженка» на Шишаччині.

За два тижні, відколи перебуває на стажуванні, дівчина з головою поринула у тонкощі роботи агронома. За цей час вона ознайомилася з технологіями обробітку ґрунту і посіву та з роботою сільськогосподарської техніки.

— Дідусь з бабусею навчалися у цьому ж університеті, що і я. Там і познайомилися. Я вирішила стати агрономом, продовжити сімейну династію. Змалку бувала з дідусем на полях, мені це подобалося. Бути наодинці з природою — це класно, — говорить Софія Кончукова.

Ілля Бородін навчається у тому ж виші, що і Софія. Теж склав тестування від «Астарта-Київ», опинившись на стажуванні в агрофірмі «ім. Довженка».

— Теорія в університеті — це добре. Але практика краще. Нам тут дають зрозумілі поради, пояснюють деталі, відповідають на запитання, — говорить Ілля Бородін.

Попри те, що батько — теж агроном — відмовляв сина йти в аграрну сферу, Ілля певен: правильно обрав професію. Нині в агрофірмі «ім. Довженка» стажуються троє студентів Харківського національного аграрного університету ім. Докучаєва. Стажування триватиме чотири місяці. За цей час, кажуть наставники майбутніх агрономів, вони отримають чимало ґрунтовних професійних знань.

— Стажери вже побували на закритті вологи, посіві культур (зокрема, цукрових буряків, соняшника), внесенні гербіцидів, — говорить головний агроном агрофірми «ім. Довженка» Сергій Замоздра. — Теоретичні заняття — це одна справа. Але поки ти сам не побачиш процес, не візьмеш до рук насінину, не виміряєш показники ґрунту — повноцінно професію агронома не зрозумієш.

Студенти забезпечені житлом, харчуванням та необхідним інвентарем. Дехто, як, наприклад Софія Кончукова, після завершення навчання хоче працювати саме на цьому підприємстві.

Агропромхолдинг «Астарта-Київ» приймає на стажування студентів 3-5 курсів та випускників вишів, яке можна пройти за напрямом «Агровиробництво» (агрономія і захист рослин, агроінженерія, ветеринарна медицина) на агрофірмах у Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій і Тернопільській областях. За напрямом переробних і харчових технологій стажування відбувається на цукрових і соєпереробному заводах холдингу.

Система Orphus