Ви тут:
Суспільство Україна 

“Суд у смартфоні”: Рада прийняла за основу закон Володимира Зеленського

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому проект закону №3985 щодо поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Отже “Суду у смартфоні” Зеленського таки бути.

Про це повідомляє 24 канал з посиланням на Верховну раду.

Автором закону є президент України Володимир Зеленський. За відповідне рішення проголосували 261 народний депутат, відповідна інформація з’явилася на порталі Верховної Ради.

Закон регламентує створення інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування. З її допомогою буде забезпечено оборот матеріали та інформації у кримінальних процесах.

Головними завданнями Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи є:

формування єдиного інформаційного простору для органів та установ системи правосуддя;
міжвідомчого обігу інформації, обміну нею;
забезпечення максимальної прозорості та відкритості системи правосуддя для суспільства;
прискорення розгляду судових справ та проваджень;
автоматизації роботи;
переходу на електронні версії документів у судовому провадженні;
оцифрування судових архівів тощо.
Цією інформацією в рамках кримінальних проваджень для реалізації своїх повноважень, прав та інтересів зможуть користуватися:

Зазначимо, що раніше міністр юстиції Денис Малюська наголошував, що прийняття відповідного закону зможе вирішити низку завдань та проблем у кримінальному процесі. “Суд у смартфоні” зможе забезпечити швидке та зручне ознайомлення зі справами.

Крім того, зникне проблема постійних суперечок на тему, у кого перебувають матеріали кримінального провадження і хто повинен здійснювати провадження у досудовому розслідуванні. Відповідно, також зникне проблема із затягуванням передачі справ від одного органу до іншого.

фото ілюстративне

Система Orphus