Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Сьогодні День вдячності волонтерам

Щорічно 20 квітня людство висловлює вдячність усім, хто знайшов у собі силу, відвагу та доброту здійснювати добрі справи, не вимагаючи нічого натомість.

Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році, у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької та французької молоді, у рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найзапекліших боїв між німецькими й французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, й рух поширився світом.

Про це повідомляє dli.donetsk.ua

В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.

На сьогоднішній день волонтери — це мобільна резервна армія України. У ній є свої постачальники, медичні підрозділи, авторемонтні майстерні, фінансисти, медичний транспорт, служба тилу (яка виробляє необхідні для армії речі і продукти). Навіть свої засоби масової інформації: сьогодні в Україні волонтери стають відомими блогерами поки пишуть звіти в соцмережах. Завдяки їх нелегкій праці безліч людей отримує необхідну допомогу. Волонтери допомагають дітям і дорослим, піклуються про здоров’я людей і тварин, їхній комфорт і безпеку. Нерідко волонтерам доводиться навіть ризикувати власним життям заради порятунку інших.

Викладачі, студенти та курсанти Донецького юридичного інституту МВС України також не залишаються осторонь чужої біди. З 12 березня, а саме з початку запровадження карантину на всій території України, волонтери ДЮІ активно допомагають тим, хто цього потребує. Так, волонтерська група інституту з числа курсантів, студентів та працівників регулярно доставлять продукти та товари першої необхідності людям похилого віку у Кривому Розі та Маріуполі. За підтримки волонтерських рухів щоденно здійснюється пакування та доставка засобів індивідуального захисту людям похилого віку, аби вони мали змогу виходити з домівок для реалізації першочергових потреб.

Студентсько-курсантське самоврядування, а також благодійне об’єднання курсантів «Спілка-41» також не залишається осторонь та вже створили та долучилися до акції «Придбай хліб сусіду». За цією акцією волонтери вже придбали хліб та здійснювали його доставку до сусідів, дбаючи при цьому про заходи особистої безпеки.

Хорошим подарунком на День вдячності волонтерам буде ваша допомога — невеликий благодійний внесок, прояв турботи і теплоти по відношенню до тих, кому це потрібно.

фото ілюстративне

Система Orphus