Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Скільки та на яких поверхнях живе коронавірус: дослідження

Другий рік поспіль, а усе почалося з грудня 2019 року з китайської провінції Ухань, увага усього людства прикута до гострої респіраторної інфекції COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2 – особливо небезпечного інфекційного захворювання, яке проникло на усі континенти планети.

Найкращі світові науковці прикладають максимальних зусиль, щоб якнайшвидше подолати пандемію гострої респіраторної інфекції COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2. Як вже нам відомо, з’явилося декілька вакцин, застосування яких зможе призупинити розповсюдження даної інфекції.

Про це розповів завідувач відділення дезінфектології ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр», Заслужений лікар України Петро Маційчук.

Але не потрібно забувати, що одним з важливих протиепідемічних заходів у боротьбі з коронавірусною інфекцією є сучасні дезінфекційні заходи, які спрямовані на другу ланку епідемічного процесу, а саме – призупинення передачі збудника COVID-19 від джерела інфекції до сприйнятливого організму людини.

Усі дезінфекційні заходи спрямовані на знищення збудника інфекційного захворювання у навколишньому середовищі.

За даними досліджень у лабораторних умовах, життєздатність вірусного збудника COVID-19 зберігається на різних поверхнях від однієї до семи діб, а саме:

Поверхні

Терміни

Тканинні матеріали

2 доби

Дерево

2 доби

Картон

2 доби

Скло

до 2 діб

Неіржавіюча сталь

2 доби

Пластик

2 доби

Зовнішня поверхня захисних масок

до 7 діб

Як наглядно видно з приведених даних, збудник гострої респіраторної інфекції COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2, дуже полюбляє різні поверхні, тому головне правило – вологе прибирання з дезінфекційними засобами та провітрювання приміщень має стати корисною звичкою.

Першими, хто починає спілкування з хворими на гостру респіраторну інфекцію COVID-19, є сімейні лікарі, тому при наданні ними медичної допомоги, хворому також обов’язково потрібно акцентувати увагу на дотриманні протиепідемічних заходів, якщо хворий залишається лікуватися вдома і знаходиться на самоізоляції.

У таких випадках хворого або підозрюваного на коронавірусну інфекцію потрібно ізолювати в окрему кімнату чи відгороджену її частину. Виключити контакт хворого з дітьми. Обмежити число предметів, з якими контактуватиме хворий. Дотримуватись правил особистої гігієни.

Виділити хворому або підозрюваному на коронавірусну інфекцію окрему постільну білизну, рушники, посуд, предмети догляду, які зберігаються окремо.

Дотримуватись чистоти у приміщеннях та місцях загального користування. Частіше проводити вологе прибирання (не менше 3-х разів на день) та провітрювання квартири та кімнати хворого (не менше 4-х разів на день по 15-20 хвилин). Виділити окремий інвентар для прибирання кімнати хворого та туалету.

Для проведення поточного прибирання рекомендовано застосовувати фізичні методи, а саме:

– кип’ятіння протягом 30 хвилин у воді або кип’ятіння у розчині соди (100 грам соди на 5 літрів води) – 15 хвилин для посуду, білизни, ганчір’я, дерев’яних іграшок, предметів догляду за хворими, які не псуються від кип’ятіння);

– м’які меблі та одяг знезаражувати за допомогою праски.

Особливо ретельно з використанням антисептиків або дезінфекційних засобів протирати: дверні ручки і полиці, вимикачі, розетки, дверцята холодильника і робочу поверхню столів кухні, кнопку зливного бачка, ручки кранів, гаманці і сумки, мобільні телефони, планшети, комп’ютерну мишку, клавіатуру, пульти.

Для дезінфекції потрібно використовувати:

    • спиртові антисептики, в яких 60% ізопропилового спирту та 70% етилового спирту;
    • миючі засоби на основі хлору, такі як Білизна та інші.

Вкрай важливо дотримуватись правил безпеки при використанні

антисептиків та дезінфекційних засобів, користуватися гумовими рукавичками, захисними масками або респіраторами.

По закінченні дезінфекції квартири змінити одяг, а використаний випрати, маски та рукавички знезаразити методом кипятіння.

 

Система Orphus