Ви тут:
Медицина Суспільство 

Що входить до переліку безоплатних послуг для пацієнтів з опіоїдною залежністю: роз’яснення

Проведення замісної підтримувальної терапії (або ЗПТ) для пацієнтів з опіоїдною залежністю визнано у світі найбільш економічно ефективним методом лікування осіб із психічними та поведінковими розладами через вживання опіоїдів.

Про це повідомили у Національній службі здоров’я.

У Програмі медичних гарантій 2021 на пакет “Лікування осіб із  психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використання препаратів замісної підтримувальної терапії ” подали пропозиції  212 медичних закладів. З квітня 2020 року по березень 2021 року НСЗУ виплатила за цим напрямом понад 32 млн грн.

За цим пакетом медичної допомоги пацієнт чи пацієнтка отримує безоплатно:

– препарати замісної підтримувальної терапії, які закуповують за кошти програми централізованих закупівель МОЗ;
– формування плану спостереження та лікування;
– моніторинг лікування;
– скринінг психічних розладів, в тому числі на наявність депресії;
– скринінг на туберкульоз, ВІЛ, вірусні гепатити;
– проведення тесту сечі на наявність в організмі інших наркотичних засобів крім тих, що призначив лікар.

Також, згідно з умовами договору, лікар має визначити прихильність пацієнта до лікування, відслідковувати побічні реакції та ефективність препаратів.

Щоб отримувати препарати ЗПТ, пацієнту потрібне направлення лікуючого лікаря та встановлений діагноз F11 «Розлади психіки та поведінки внаслідок вживання опіоїдів».

За цим пакетом послуг заклад має забезпечити видачу препаратів пацієнту для прийому амбулаторно або вдома.

Якщо пацієнт не може щоденно відвідувати лікаря, наприклад перебуває на стаціонарному лікуванні в іншому закладі, медзаклад має забезпечити доставку препаратів.

Оплату за цим пакетом послуг з квітня по липень заклад буде отримувати  як глобальну ставку. Тобто фіксовану суму, яка розраховується на основі кількості пацієнтів, яким заклад надав допомогу у 2020 році та вніс дані про це  в електронну систему охорони здоров’я. Тариф становить 4 082 гривні на рік за пацієнта.

А з липня та до кінця цього року заклад отримуватиме оплату за тарифом капітаційна ставка, тобто за кожного пацієнта, який звернеться за допомогою.

Замісна підтримувальна терапія  може також зменшити значні витрати, спричинені опіоїдною залежністю, для самих пацієнтів та їхніх родин. Тому акцентом роботи Національної служби здоров’я у цьому напрямку є доступність такого лікування для тих пацієнтів, які його потребують.

Система Orphus