Ви тут:

Що варто знати перед пошуком роботи за кордоном

Причини трудової міграції з України

 • Більш високі зарплати.
 • Несприятлива соціально-економічна ситуація на батьківщині.
 • Кращі умови роботи: державний контроль за режимом праці, виплати без затримок, компенсація роботодавцями деяких витрат.
 • При наявності профільної освіти та досвіду можна не міняти рід діяльності.
 • Екологія, сприятлива суспільне середовище, демократичний устрій.

Компанія Jobian пропонує високооплачувану роботу за кордоном для чоловіків.

Хто шукає роботу за кордоном

Усіх шукачів з України можна розділити на дві групи.

 1. Низькокваліфікована робоча сила (в тому числі студенти). Така праця зазвичай передбачає ненормований графік і порівняно низьку зарплату.
 2. Дипломовані фахівці, які претендують на вакансії за своїм профілем. Ця категорія може претендувати на більш високооплачувану роботу.

При відборі претендентів роботодавці оцінюють:

 • трудовий стаж за фахом;
 • професійні навички;
 • освіту;
 • рівень знання місцевої мови.

Велике значення мають і рекомендації з колишньої роботи. Без знання мови можна претендувати на низькооплачувану і фізично важку роботу. Так, громадяни з країн колишнього СРСР часто влаштовуються прибиральниками, вантажниками, кур’єрами, помічниками кухарів, постачальниками їжі, різноробітниками на будівництвах та переробних заводах. Жінки можуть працювати прачками, кухарями, офіціантами, покоївками, прибиральницями, няньками, доглядальницями. Роботодавці часто надають гуртожиток.

Будь-яка праця почесна

Важливо пам’ятати, що в розвиненому суспільстві прийнято поважати й гідно оплачувати будь-яку працю. Опинившись в незнайомому середовищі, іммігрант повинен думати в першу чергу про те, як розпочати нове життя, адаптуватися, вивчити мову і трудове законодавство країни, яка його прийняла.

Можливість знайти вакансію та оплата багато в чому залежать від вашого бажання. Проявивши певну наполегливість і подолавши упередження проти «непрестижної» роботи, можна заробляти непогані гроші.

Знання мов

Якщо іноземний працівник не знає місцевої мови, то на добре оплачувану посаду він може претендувати лише в тому випадку, коли роботодавець володіє його мовою. Виняток становлять IT-фахівці, для яких пріоритетним є знання мови програмування.

Якщо ви знаєте англійську мову, то знайти роботу буде простіше. Здобувачі без досвіду і спеціальної освіти можуть працювати продавцями, адміністраторами, офіціантами, як домашній та готельний персонал. Якщо до англійської додається ще й знання місцевої мови, а також профільна освіта, можна претендувати на такі посади, як менеджер, лікар, викладач, перекладач, юрист, бухгалтер, інженер. Оплата праці висококваліфікованих фахівців значно вища. Але в багатьох країнах необхідно підтверджувати свій диплом і здавати додаткові іспити.

Система Orphus