Ви тут:
Суспільство 

Що треба зробити 2 квітня, щоб розбагатіти: народні прикмети

Православна церква в цей день вшановує святу Фотину. 2 квітня згадують героїню відомого біблійного переказу, у якої Ісус попросив води з колодязя. Тому у цей день особливо шанували колодязну воду. Вірили, що на Фотинію вона набуває цілющих властивостей.

У п’ятницю іменини відзначають Василь, Віктор, Віссаріон, Герман, Іван, Клавдія, Максим, Марія, Мирон, Микита, Олександра, Парасковія, Світлана, Севастіан, Сергій та Уляна.

Обов’язково 2 квітня вмивалися водою з криниці. Це дозволяло вилікуватися від різних хвороб. Колодязною водою кропили будинки, тварин і землю, пише РадіоТрек.

Говорили: “Водою з криниці вмийся і більше ворогів не бійся”, “Водою з криниці город покропи – всіх шкідників прожени”.

Той, хто мріяв розбагатіти, на Фотинію повинен був зазирнути в колодязь і тричі крикнути: “Багата доля, встань з дна. Скільки на дні колодязя каменів і піску, стільки у мене буде грошей і добра”.

Фотинію Самарянку вважали цілителькою від лихоманки. При перших ознаках появи недуги селяни молилися святій мучениці, просячи дарувати їм здоров’я і зцілити від хвороби.

Селяни в цей період сіяли жито. Під час посіву проводили ритуал для достатку в родині. З цією метою в поле закопували три п’ятаки.

Народні прикмети

Якщо вночі зірок не видно, буде тепло.

Якщо птахи гнізда на сонячній стороні в’ють, літо буде холодне.

Дощ пішов – восени буде багато грибів.

Сині хмари – до тепла і дощу.

Фото: freepik

Система Orphus