Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Що таке пакети медичних послуг: роз’яснення НСЗУ

Пакет медичних послуг – це чітко визначений перелік медичних послуг, а також лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” та Національним переліком лікарських засобів, які необхідні для надання певного виду медичної допомоги.

Про це повідомили у Національній службі здоров’я.

“Цей чіткий перелік держава гарантує пацієнту безоплатно. І за який у пацієнта в жодному закладі, який підписав договір з НСЗУ, не можуть вимагати кошти”, – зазначають у НСЗУ.

З 1 квітня вступила в дію Програма медичних гарантій-2021. У ній передбачено 35 пакетів медичних послуг. Це послуги первинної, екстреної медичної допомоги, спеціалізованої та високоспеціалізованої, медичної реабілітації, паліативної допомоги та програма реімбурсації “Доступні ліки”. Тобто Програма медичних гарантій покриває найважливіші види медичної допомоги – консультації, лабораторні та інструментальні дослідження, госпіталізації, операції та реабілітацію. 

Читайте також: Безоплатна амбулаторна допомога: що зміниться з 1 квітня

Фокус діяльності Національної служби здоров’я незмінний – пацієнт та його потреби. Тому у 2021 році Програму медичних гарантій розширили та деталізували. Для пацієнтів таке розширення означає зручніший та зрозумілий маршрут за цими послугами.

Нові пакети медпослуг у ПМГ-2021:

– вакцинація від COVID-19;
– психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами з охорони психічного здоров’я;
– супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз на первинному рівні.

Читайте також: Безоплатна стаціонарна допомога: що зміниться з 1 квітня

Виокремлені пакети з уже існуючих:

– ведення вагітності в амбулаторних умовах та стоматологічна допомога дорослим та дітям (у минулому році надавалася в межах амбулаторного пакету);
– лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу;
– лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюванням;
– готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії.

Детальніше про вміст кожного з 35 пакетів послуг можна почитати за посиланням. Переходьте за посиланням, шукайте напрям меддопомоги, який вас цікавить, та відкривайте файл під назвою “Специфікація надання послуг”.

Система Orphus