Ви тут:

Що таке бойлер непрямого нагріву

Це питання часто задають власники приватних будинків. Багато хто вважає, що якщо вже встановлено систему опалення, яка дозволяє забезпечувати будинок не тільки опаленням, але ще і гарячою водою для господарських потреб, то навіщо витрачатися і встановлювати бойлер непрямого нагріву? На перший погляд такий бойлер і справді виглядає як зайва трата коштів. Але це не так.

Бойлер непрямого нагріву має дуже низький коефіцієнт тепловтрат.

В інтернет-магазині foxtrot.com.ua можна знайти бойлери з будь-якими характеристиками та за помірними цінами.

Що таке бойлер непрямого нагріву і навіщо він потрібен

Бойлер непрямого нагріву — це водонагрівач, який дозволяє забезпечити безперебійну подачу гарячої води для всіх членів родини одночасно.

До того ж його конструкція не передбачає наявності власного джерела тепла. Як тепловий носій для бойлера непрямого нагріву використовуються зовнішні джерела. Ними можуть бути:

  • опалювальний котел;
  • центральне опалення і т. д.

Отже для чого ж потрібен бойлер непрямого нагріву води? Візьмемо як приклад ситуацію, коли господиня будинку вирішила помити посуд, а господар будинку тим часом захотів прийняти душ. У цьому випадку обидва зіткнуться або з нестачею гарячої води, або з різким зниженням температури води, що теж неприємно. Даний водонагрівач дозволить уникнути таких ситуацій, оскільки він зможе компенсувати виниклий брак гарячої води.

Як влаштований бойлер непрямого нагріву

Зовні бойлер непрямого нагріву виглядає як великий бак, що має циліндричну форму. А сама конструкція бойлера складається з наступних частин:

  • корпус бойлера;
  • бак з нержавіючої сталі;
  • теплообмінник;
  • термометр;
  • утеплювач;
  • магнієвий анод.

Завдяки наявності шару утеплювача між баком та корпусом самого бойлера коефіцієнт тепловтрат складає 3–4ºС на добу. Термометр дозволяє контролювати задану температуру води в баку. Теплообмінник являє собою сталеву або латунну трубку у вигляді спіралі, яка розташовується усередині самого бойлера. Дуже часто ця трубка має складну форму і міститься ближче до нижньої частини бойлера. Виробники стверджують, що саме завдяки цьому факту можна домогтися рівномірного нагріву води у всій ємності. Магнієвий анод захищає бак від гальванічної корозії. Практично всі електрохімічні реакції впливатимуть на магнієвий анод, не зачіпаючи при цьому інших деталей водонагрівача. 

Практично всі нові моделі сучасних бойлерів розраховані на альтернативне джерело тепла. Такі пристрої називають ще комбінованими. У літній період, коли опалювальний сезон закінчився, бойлери використовують для підігріву води електрику або газ. На ринку також існують такі моделі, які здатні нагрівати воду за рахунок сонячного світла.

Система Orphus