Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Сезон кліщів: у Полтаві за два тижні до травмпункту звернулась 21 дитина

У Полтаві протягом двох тижнів до травмпункту з покусами кліщів звернулась 21 дитина.

Про це повідомили у міській дитячій лікарні.

“Часто батьки намагаються самотужки видалити кліща, іноді це призводить до його розриву та необхідності видалення фрагментів хірургічно. Після огляду та надання допомоги таким пацієнтам, дається чітка рекомендація звернутися до лікаря інфекціоніста для подальшого нагляду. Потенційними «жертвами» кліщів ризикують стати не лише любителі погуляти лісом або лісопарковою зоною: останнім часом дедалі більше наших громадян звертаються до лікарів-інфекціоністів після відпочинку на дачах”, – зазначають у лікарні.

Лікарі занепокоєні збільшенням звернень з приводу покусів кліщів на травматологічний пункт, тому розповіли, що слід робити в таких випадках.

Отже, кліща витягли. Що слід робити далі?

В ідеалі, варто відвідати інфекціоніста або педіатра. Але якщо такої можливості немає, спостерігаємо за місцем укусу протягом 30 днів. Нічим не мажемо. Особливо це стосується різних барвників — йод, діамантовий зелений. Дуже часто буває алергія на йод, навколо укусу з’являється пляма, це може ускладнити постановку діагнозу.

Якщо з’являється кільцеподібна еритема — слід одразу ж звернутися до лікаря. Кільцеподібна еритема — типовий первинний прояв бореліозної інфекції. Це почервоніння шкіри, яке з’являється навколо місця укусу кліща та поширюється від нього у вигляді кола. Якщо протягом 30 днів після укусу кільцеподібна еритема не з’явилася, слід здати аналіз крові на антитіла до Borrelia burgdorferi — IgM і IgG методом імуноферментного аналізу (ІФА). Нагадуємо, що ставити діагноз і ухвалювати рішення про лікування має тільки лікар.

Правила профілактики укусів кліщів:

Для цього необхідно одягатись таким чином, щоб перешкодити нападу кліщів на людину, заповзанню їх під одяг і полегшити швидкий огляд для виявлення кліщів, які причепилися. Звичайний одяг може бути перетворений у захисний: штани повинні бути заправлені у чоботи, гольфи чи шкарпетки з щільною гумкою. Верхня частина одягу (сорочка, куртка) повинна бути заправлена у штани, а манжети рукавів щільно прилягати до руки. Оптимальним є світлий, однотонний одяг, на якому кліщі більш помітні. Проведення само- та взаємооглядів. Необхідно враховувати, що кліщі повзуть завжди знизу вверх, а не навпаки. Інформація про “падіння” кліщів з дерев є помилковою.

Гарний результат профілактики дає використання репелентів – засобів, що відлякують кліщів.

Для захисту дітей розроблені препарати зі зниженим вмістом репеленту, зокрема креми “Фталар” і “Ефкалат”, одеколони “Піхтал”, “Евітал”, засіб “Камарант” , які можна придбати в аптечній мережі. Для дітей віком від 3-х років використовують креми “Офф-дитячий”, “Бібан-гель” .

Система Orphus