Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Робоча група обласної ради розглянула перспективи розвитку ПОВКП “Полтавапаливо”

21 квітня під головуванням заступника голови обласної ради Олексія Чепурка відбулося засідання робочої групи з вивчення діяльності Полтавського обласного виробничо-комерційного підприємства «Полтавапаливо», яке відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області. На другому пленарному засіданні четвертої сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання прийнято рішення про повернення цього підприємства в управління обласної ради.

Робоча група була створена за розпорядженням голови обласної ради Олександра Біленького, відповідно до рекомендації постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, з метою напрацювання нових напрямків розвитку ПОВКП «Полтавапаливо».

У засіданні взяли участь члени робочої групи, депутати обласної ради: Лариса Босенко, Олексій Матюшенко, Ігор Процай, Олександр Руденко, Василь Стасовський, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Тетяна Паутова, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, виконавчого апарату обласної ради та управління майном обласної ради.

У зв’язку з поширенням на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19 частина депутатів – членів робочої групи – працювала в режимі відеоконференції.

Учасники засідання проаналізували показники фінансово-господарського стану ПОВКП «Полтавапаливо» за 2020 рік. Так, дохід підприємства від реалізації товарів, робіт та послуг склав 7077,6 тис. грн, чистий дохід – 5898,0 грн, валовий прибуток – 3697,0 грн, збиток – 55 тис. грн. За словами виконуючого обов’язки директора ПОВКП «Полтавапаливо» Миколи Горященка, з кожним роком обсяги реалізації в області твердого палива зменшуються. Разом з тим, зростає вартість оренди земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти «Полтавапаливо».

Утім, як наголосив Микола Горященко, на сьогодні підприємство боргів не має.

На думку голови робочої групи Олексія Чепурка, «Полтавапаливо» має заробляти кошти на лише від реалізації твердого палива, а й здійснювати іншу статутну діяльність.

«Підприємство повинно орієнтуватися не тільки на роботу з вугіллям, – зазначив Олексій Чепурко, – а й проводити іншу статутну діяльність. Потрібно забезпечити ефективне використання виробничої бази, обладнання та устаткування. Це дасть можливість заробляти більше коштів».

Також у ході засідання робоча група вивчила ситуацію щодо підписання мирової угоди ПОВКП «Полтавапаливо» з ТОВ «ЄВРОБІТ», внаслідок чого відбулося відчуження комунального майна без згоди Полтавської обласної ради.

Члени робочої групи акцентували увагу на необхідності звернутися до Східного апеляційного господарського суду з заявою про забезпечення позову для недопущення відчуження майна ПОВКП «Полтавапаливо».

З метою посилення менеджменту підприємства управлінню майном рекомендовано оголосити проведення конкурсного відбору на заміщення вакантної посади директора ПОВКП «Полтавапаливо».

Адміністрації ПОВКП «Полтавапаливо» рекомендовано надати в обласну раду інформацію щодо шляхів погашення заборгованості підприємства за 2020 рік.

Система Orphus