Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Полтавський університет потрапив у десятку кращих українських вишів у світовому рейтингу

Британське видання Times Higher Education оприлюднило рейтинг THE Impact Rankings за 2021 рік, який включає 1115 університетів з 94 країн. До рейтингу увійшли 15 українських закладів вищої освіти і Полтавська політехніка у топ-10 найкращих.

Рейтинг Times Higher Education (THE) вважається одним з найвпливовіших світових рейтингів університетів. Рейтинг розроблений в 2010 році спільно з Thomson Reuters у рамках глобального проекту Global Institutional Profiles Project і прийшов на зміну популярному рейтингу World University Rankings, який випускався з 2004 року Times Higher Education спільно з компанією Quacquarelli Symonds. У свою чергу Quacquarelli Symonds з 2010 року випускає рейтинг кращих університетів світу під назвою QS World University Rankings, який також вважається одним з провідних у цій сфері, повідомляє пресслужба полтавського навчального закладу.

Результати рейтингу відображають діяльність університетів щодо досягнення Цілей сталого розвитку (Sustainable Development Goals), визначених ООН на період до 2030 року. Експерти THE університетів, розглядаючи університет як відкриту систему, намагаються визначити і оцінити наскільки університет інтегрований в суспільне життя, в соціальне середовище, наскільки розвинені його партнерські відносини, яку екосистему він формує навколо себе.

Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” посів 10 місце серед українських вишів у світовому рейтингу. 14 місце зайняв Кременчуцький національний університет імені Остроградського. Натомість, десятку найкращих очолив Національний університет “Львівська політехніка”.

Рівень досягнень університетів оцінюється на підставі результатів комбінації статистичного аналізу їх діяльності, а також результатів щорічного глобального експертного опитування представників міжнародної академічної спільноти і роботодавців. У ході опитувань експерти обирають з тисяч установ тільки найкращі, на їхню думку, вищі навчальні заклади, а також сильні університети для продовження освіти на магістерському і докторському рівнях.

Аналіз діяльності закладів вищої освіти складається з 13 показників. Основними критеріями вимірювання служать міжнародна студентська та викладацька мобільність, кількість міжнародних стипендіальних програм, рівень наукових досліджень, внесок в інновації, цитованість наукових статей, рівень освітніх послуг тощо.

Загальний рейтинг вперше очолив Манчестерський університет. Наступні позиції найкращих посіли австралійські університети – Університет Сіднея, Мельбурнський королівский технологічний университет і Університет Ла Троба.

Найкращим закладом з країн, що розвиваються, визнали Таїландський університет Чулалонгкорн (23 місце).

Система Orphus