Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Полтавські податківці розповіли, чи є підакцизною продукцією кава або чай з коньяком

Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального” зі змінами та доповненнями (далі-Закон № 481) роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

Згідно зі ст. 1 Закону № 481 алкогольні напої – продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відс. об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу “живого” бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відс. об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI із внесеними змінами (далі – Кодекс) встановлено, що об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (підпункт 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Кодексу). До підакцизних товарів, зокрема, належать алкогольні напої та інші спиртові дистиляти (пункт 215.1 статті 215 Податкового кодексу України).

Що стосується класифікації таких не підакцизних товарів, як кава та чай, то до коду УКТ ЗЕД 0901 включається кава, смажена або несмажена, з кофеїном або без кофеїну; кавова шкаралупа та оболонки зерен кави; замінники кави з вмістом кави в будь-якій пропорції.

За кодом УКТ ЗЕД 0902 класифікується чай, ароматизований чи неароматизований. Тобто переліченими кодами УКТ ЗЕД не передбачено наявність у приготованому автентичному продукті будь-яких домішок, в тому числі і алкогольних напоїв. Дані коди взагалі ідентифікують лише сировину для приготування відповідних напоїв. Результат з’єднання деяких продуктів з різними кодами УКТ ЗЕД не може бути однозначно ідентифікований як (в даному випадку) продукт, на який не розповсюджується дія вимог Закону №481 та наведених приписів Кодексу.

Згідно зі ст. 15 Закону № 481 зберігання, зокрема алкогольних напоїв, здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв, внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання (далі – Єдиний реєстр), незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до єдиного реєстру.

Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, вносять до Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі. Таким чином, якщо суб’єкт господарювання ресторанного господарства при здійсненні роздрібної торгівлі продукцією власного виробництва (кавою, чаєм та ін.) з доданням алкогольних напоїв не має ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, в такому випадку всі місця зберігання алкогольних напоїв, які використовуються у виробництві такої продукції, мають бути внесені до Єдиного реєстру.

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb