Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські надзвичайники проводять профілактичні заходи з метою недопущення пожеж в екосистемах

Днями фахівці ДСНС спільно з працівниками поліції провели профілактичні бесіди з мешканцями Полтави, Кременчука, Горішніх Плавнів, Котельви, Новосанжарського та Кременчуцького району.

Роблять це, аби запобігти виникненню пожеж в природних екосистемах. Під час спілкування з громадянами рятувальники нагадували основні правила пожежної безпеки, закликали громадян їх дотримуватись.

Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях негайно телефонуйте за номером 101. Пам’ятайте, що дотримання правил пожежної безпеки вбереже від трагічних наслідків.

Вогнеборці наголошували на недопущенні випалювання сухої рослинності, стерні, сміття.

Співробітники Служби порятунку розповідали про кількість та збитки від пожеж на відкритій території, нагадували дії у разі виявлення стрімкого поширення полум’я. Для того, щоб люди не забували та дотримувалися елементарних правил безпеки рятувальники вручали тематичні листівки.

Нагадаємо, за повідомленням Полтавської ОДА, з початку року через спалювання сухої трави зафіксовано 161 пожежу на відкритих територіях, вогнем знищено понад 370 га сухої рослинності. У минулому році за цей період сталося 18 пожеж та вигоріло 25 га сухої трави.

Згідно зі статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинності та її залишків накладаються штрафи у розмірі від 170 до 340 гривень на громадян і від 850 до 1190 гривень на посадових осіб.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680, а на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень.

А згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України за знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення порушник може нести і кримінальну відповідальність.

Це штраф  від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

Якщо внаслідок пожежі загинули люди або тварини, то такі дії караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Система Orphus