Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавська прокуратура пред’явила позов щодо визнання недійсними додаткових угод про постачання природного газу

Полтавська окружна прокуратура пред’явила позов про визнання недійсними додаткових угод до договору постачання природного газу та повернення безпідставно сплачених коштів.

Зокрема, у відомостях, розміщених на вебпорталі уповноваженого органу з питань закупівель «Prozorro», виявили порушення, допущені одним із навчальних закладів Полтавського району та газопостачальним товариством при укладанні додаткових угод до договору закупівлі природного газу.

Як повідомили у пресслужбі Полтавської обласної прокуратури, сторони безпідставно (за відсутності належного підтвердження наявності коливання ціни на ринку) уклали чотири додаткові угоди, якими збільшили вартість 1 куб. м газу на 40% у порівнянні з первинною ціною, визначеною договором. Унаслідок цього навчальним закладом переплачено товариству майже 120 тис. грн.

“З метою відновлення порушених інтересів держави до навчального закладу і товариства прокуратурою пред’явлено позовну заяву про визнання недійсними додаткових угод до договору постачання природного газу та повернення безпідставно сплачених коштів навчальному закладу”, – йдеться у повідомленні.

Господарський суд Полтавської області відкрив у справі провадження.

Довідково: договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про державні закупівлі».

Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, визначених Законом України «Про державні закупівлі». Зокрема, зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що ця зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

Система Orphus