Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавська ОДА звертатиметься до правоохоронних органів щодо порушення процедури прийняття рішення на сесії Лубенської райради

31 березня відбулася четверта позачергова сесія Лубенської районної ради восьмого скликання. Одне з питань, які розглянули депутати, – внесення змін до рішення районної ради № 97-III від 18 лютого 2021 року «Про внесення змін до показників районного бюджету Лубенського району на 2021 рік». Його підтримала переважна більшість депутатів.

Відповідно до ухваленого рішення вільні залишки коштів загальних фондів районних бюджетів ліквідованих районів у повному обсязі будуть перераховані до загального фонду районного бюджету Лубенського району.

Як повідомили в Лубенській райраді, частину акумульованих коштів спрямують на забезпечення виплати заробітної плати звільненим працівникам. Водночас, територіальним громадам частину відповідних коштів не розподілили.

Як повідомили в Юридичному департаменті облдержадміністрації, взимку фінансовий відділ Лубенської РДА як уповноважений орган вносив на розгляд сесії райради проєкт рішення про перерахування та розподіл залишків коштів. Відповідно до другого додатку проєкту рішення фінансові ресурси мали перерахувати за цільовим призначенням на рахунки територіальних громад. Іншу частину – зарахувати до районного бюджету Лубенського району й спрямувати на проведення розрахунків із працівниками райрад, райдержадміністрацій, утримання апарату новоствореної Лубенської райради. 18 лютого депутати та голова Лубенської райради це рішення підтримали, але в подальшому голова Лубенської райради його не підписала. Відповідно, воно не набрало законної сили.

ОДА зверталася до правоохоронних органів щодо свідомого блокування з боку посадових осіб Лубенської райради розподілу коштів на територіальні громади.

Як зазначили в Лубенській РДА, новий проєкт рішення, що було прийняте 31 березня, фінансовий відділ РДА не готував і не подавав на розгляд сесії, крім того, райрада не погодила з ним як уповноваженим органом цей проєкт. Тобто порядок підготовки проєкту рішення був порушений.

Полтавська облдержадміністрація звертатиметься до правоохоронних органів, зокрема прокуратури, для вжиття заходів відповідно реагування.

Система Orphus