Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавська облрада ініціювала передачу газорозподільчих мереж у комунальну власність

Під час другого пленарного засідання четвертої сесії, що відбулось 9 квітня, депутати Полтавської облради підтримали проєкт рішення “Про Звернення до Президента України В. Зеленського та Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля щодо ціни на природний газ та передачі газорозподільних мереж у комунальну власність”.

Депутати звернули увагу керівників держави, що більшість газорозподільних мереж низького та середнього тиску, розташованих на території Полтавської області, будувалися за рахунок коштів, державного, місцевих бюджетів, сільгосппідприємств та за власні кошти громадян, а тепер передані на баланс операторів газорозподільних мереж на праві господарського відання.

Наразі депутати обласної ради пропонують ініціювати на державному рівні невідкладні антикризові рішення, спрямовані на зниження цін для населення на енергоресурси, вироблення механізму функціонування ринку енергоносіїв та комунальних послуг, який має усунути монопольні зловживання та врахує реальні можливості громадян сплачувати комунальні послуги.

Також депутати запропонували законодавчо врегулювати питання передачі газорозподільних мереж низького та середнього тиску у комунальну власність територіальних громад.

У контексті даного питання Полтавська обласна рада прийняла рішення “Про здійснення заходів щодо ефективного управління газорозподільними мережами на території Полтавської області”.

Цим рішенням Фонду державного майна України рекомендовано надати Полтавській обласній раді інформацію про інвентаризацію газорозподільних мереж середнього та низького тиску та споруд на них, які обліковуються на балансі операторів газорозподільних систем АТ “Полтавагаз”, АТ “Лубнигаз”, ПрАТ “Гадячгаз”, ПрАТ “Кременчукгаз”.

Обласна рада рекомендувала Кабінету Міністрів України дати доручення Міністерству енергетики України спільно з Фондом державного майна України провести єдиний моніторинг ефективності управління операторами газотранспортної системи АТ “Полтавагаз”, АТ “Лубнигаз”, ПрАТ “Гадячгаз”, ПрАТ “Кременчукгаз” газорозподільними мережами та надати його результати Полтавській обласній раді.

Також рекомендовано передати з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області газорозподільчі мережі середнього та низького тиску та споруди на них, розташовані на території нашої області.

Управління майном обласної ради має напрацювати та здійснити заходи щодо прийняття газорозподільчих мереж середнього та низького тиску та споруд на них, розташованих на території Полтавської області, у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області та надання їх в оренду на конкурентних засадах.

У місячний термін Управління майном обласної ради зобов’язано надати обласній раді пропозиції щодо створення комунального підприємства Полтавської обласної ради з надання послуг розподілу природного газу.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький пояснив, що держава має надати розуміння, кому належать газорозподільні мережі та які права на них мають громади.

“З початку року у нас були звернення людей з приводу тарифів на газ, його транспортування. Ми вважаємо за необхідне, аби держава роз’яснила нам права громад на газопроводи середнього і низького тиску. У нас, навіть, немає розуміння, кому належать мережі у селах Полтавської області. Їх будували за кошти громад, а потім вони були передані у постійне користування газорозподільчим компаніям. Якщо громада раптом запропонує свої послуги, то щоб була надана можливість створити відповідне комунальне підприємство. Це не означає, що ми забираємо ці мережі. Ми цього зробити не можемо, це не наша власність. Поки що стаємо на сторону людей, аби вони платили менше за газ і його транспортування. Але остаточне рішення за Верховною Радою, Кабінетом Міністрів”, – розповів Олександр Біленький.

Нагадаємо, 9 квітня перед початком сесії під будівлею обласної ради мітингували проти газових мітингів.

Зазначимо, депутати на сесії затвердили Програму якісного шкільного харчування, Програму підтримки наукової та інноваційної діяльності, Програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021-2025 роки. Новозбудований ЦНАП у Полтаві взяли на баланс області. А історичні будівлі в центрі міста — Кадетський корпус та кінотеатр імені Котляревського — обласна влада готова взяти на баланс для подальшого відновлення.

Читайте також: Обласна рада внесла зміни до показників обласного бюджету Полтавської області на 2021 рік

Також депутати створили комунальне підприємство “Здорове харчування”.

Система Orphus