Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавець став лауреатом літературної премії імені Ірини Вільде

Журі літературної премії імені Ірини Вільде 2021 назвало імена переможців 2021 року.

Лауреатом першої премії за “антивоєнний” роман “Цуцик” (2019) став Віталій Запека з Полтави, повідомили у Національній спілці письменників України.

На фейсбук-сторінці полтавського письменника теж з’явився допис про переможців цьогорічної премії.

“Це перша премія “Цуцика” (якщо не вважати диплом фестивалю “Зелена хвиля”). Після гонінь на цю книжку під час номінації на премію Шевченка трохи дивно отримати премію від спілки письменників. Хоч і Львівської філії. Адже голова Всеукраїнської, Михайло Сидоржевський, написав відкритий пасквіль на цю книжку, не читаючи її”, – повідомив у коментарі “Читомо” Віталій Запека.

Нагадаємо, ветеран АТО і письменник з Полтави Віталій Запека отримав президентську нагороду.

Він був добровольцем батальйону “Полтава” з лютого 2015 до лютого 2018 року. Автор книжок “Батальйон “Полтава”. Роки війни. Фото та розповіді та тритомника “Слово про війну”, антивоєнного роману “Цуцик”.

Друга премія  присуджена Олегові Полякову з Києва за роман  “Крижана карусель” (2019).

Володарем третьої премії за  роман “Люди і трафарети” (2018) став письменник із Ківерців (Волинської області) Сергій Гупало.

Спеціальну відзнаку Премії імені Ірини Вільде на пошанування Левка Різника отримає Галина Лицур-Щадей з Івано-Франківщини за збірку оповідань “Таке життя” (2019).

Церемонія нагородження і представлення книг переможців відбудеться на початку травня цього  року, про що буде повідомлять додатково.

Довідково. Премію імені Ірини Вільде заснували 2007 року Львівська обласна організація Національної спілки письменників України та народний депутат України Петро Писарчук на честь 100-річчя від дня народження української письменниці Ірини Вільде. Премією відзначаються українські письменники за визначні літературні здобутки, новаторство в українській прозі різних жанрів, сприяння сучасному літературному процесу в Україні.

 

 

 

ФОТО: з фейсбук-сторінки Віталія Запеки

Система Orphus