Ви тут:
кримінал Полтавщина Суспільство 

Поліцейські повідомили про підозри “смотрящому” за Полтавським СІЗО та його спільнику

34-річний утриманець СІЗО, який має статус «смотрящого» і був підсудний у справі про скоєння вбивства на замовлення та вимагання коштів, користуючись власним авторитетом у кримінальному середовищі, організував вимагання коштів з інших засуджених для поповнення так званого «общака».

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Нацполіції спільно зі слідчими ГУ НП в Полтавській області встановили, що зловмисник надавав вказівки своїм спільникам – іншим утриманцям установи, координував їхні дії та підбурював продовжувати порушувати закон, повідомляється на сайті Поліції Полтавщини.

Жертвами вимагання переважно ставали новоприбулі утриманці СІЗО. У разі відмови сплачувати кошти до них застосувався психологічний тиск або фізичне насильство.

Відомо, що серед спільників так званого «смотрящого» був і 30-річний «авторитет», який також утримується в установі. Він виконував вказівки щодо дотримання злодійських традицій і продовжував їх поширювати.

26 квітня поліцейські за участі працівників установи виконання покарань провели санкціоновані обшуки в камерах організатора та його спільників і вилучили заборонені речовини. Зокрема, банківські картки, мобільні телефони, наркотичні та психотропні речовини, а також «чорнові» записи.

На підставі отриманих у ході досудового розслідування доказів так званому «смотрящому» за СІЗО та «авторитетові» слідчі обласного управління поліції за процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури повідомили про підозри:

– «смотрящому» – за ч. 2 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу) та ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України;
– його спільнику – за ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України.

Система Orphus