Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Поява “індійського” штаму в Україні – питання часу, – Радуцький

Поява «індійського» штаму в Україні – питання часу. Українські епідеміологи прогнозують, що розповсюдження штаму з Індії може призвести до спалаху хвороби наприкінці травня чи на початку червня.

Про це повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я Михайло Радуцький.

“Важливо виявити його одразу, щойно він з’явиться в Україні, щоб ми змогли оперативно відреагувати”, – зазначив Радуцький.

Третя хвиля коронавірусної хвороби поступово йде на спад – і в Україні, і в Європі. Однак загроза пандемії залишається.

Найкритичніша епідеміологічна ситуація сьогодні в Індії. Країна щодня встановлює світові антирекорди: тільки за останню добу інфікувалося 387 тисяч людей, 3,5 тисячі загинули.

“Спалах хвороби спровокував «індійський» штам коронавірусу. Вчені продовжують його вивчати та, за попередніми даними, він може виявитись небезпечнішим за «британський» та «південноафриканський». Нещодавно «індійський» штам був виявлений в Ізраїлі. Завдяки тому, що більше половини населення вже зробили щеплення від коронавірусу, спалаху хвороби не сталося. На прикладі Ізраїлю ми бачимо, що боротися з «індійським» штамом можна за допомогою широкомасштабної вакцинації”. – розповів Радуцький.

Нагадаємо, у всьому світі країни зачиняють кордони з Індією, щоб зупинити розповсюдження цього штаму. Сьогодні уряд прийняв рішення: з 2 травня Україна заборонить в’їзд до країни іноземців з Індії. Громадяни нашої держави, які прибувають з цієї країни, мають пройти обов’язкову самоізоляцію незалежно від результату ПЛР-тесту.

 

Система Orphus