Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Подання звітності в електронному вигляді позбавляє потенційних ризиків зараження на COVID-19, – полтавські податківці

Безконтактний спосіб взаємодії платників податків та Державної податкової служби є особливо актуальним у період карантинних обмежень. Подаючи звітність в електронному вигляді, громадяни позбавляють себе потенційних ризиків зараження на COVID-19.

Інформацію щодо подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку можна отримати на офіційному вебпорталі ДПС України на головній сторінці у розділі «Електронна звітність», інформує пресслужба Головного управління ДПС у Полтавській області.

Також, в режимі zoom-конференцій фахівці ДПІ у м. Полтава, надають практичну кваліфіковану допомогу щодо формування та подання звітності в електронному вигляді.

В Кременчуцькій, Гадяцькій, Лубенській, Миргородській, Полтавській ДПІ проводяться відповідні практикуми.

Для участі в zoom-конференції чи в практикумі необхідно попередньо записатись за телефонами, вказаними на субсайті Територіальних органів ДПС у Полтавській області.

Подача електронної звітності має багато суттєвих переваг для платників податків, а саме:
– вибір зручного часу подачі звітності;
– економія часу, відсутність черг;
– гарантія перевірки звітності на наявність арифметичних помилок;
– підтвердження доставки звітності;
– постійне оновлення версій документів звітності, згідно змін у законодавстві;
– автоматичне формування архіву електронних копій звітів, квитанцій та ін.

Для подання звітності в електронному вигляді платник податків може використовувати:
1) Модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (у відкритій (загальнодоступній) частині Електронного кабінету створено розділ  «Допомога»).

2) Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення (ПЗ) для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності». Клієнтське ПЗ безкоштовно можна завантажити з розділу «Електронна звітність» на офіційному порталі ДПС за адресою. Також в цьому розділі доступна інформація щодо порядку подання електронної звітності, користування електронними сервісами, актуальні нововведення електронного документообігу.

3) За бажанням, платники податків можуть користуватись будь-яким іншим програмним забезпеченням (наприклад: «МЕDoc IS», «Соната», «1С-Звіт», «iFin» та ін.), яке надає можливість створювати та надсилати до органів ДПС податкову та іншу звітність засобами телекомунікаційного зв’язку.

Єдина вимога для електронного спілкування з органами ДПС це наявність кваліфікованого електронного підпису, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК), у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу.

Наразі це: Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг (КНЕДП) Інформаційно-довідкового департаменту ДПС, АЦСК АТ «КБ «Приватбанк», АЦСК ПАТ «УкрСиббанк», ТОВ «Центр сертифікації ключів «Україна», АЦСК АТ «Ощадбанк», КНЕДП «Казначейство», КНЕДП «Дія» та ін.

З питань отримання безкоштовного ключа електронного цифрового підпису, платники мають можливість звернутися до Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС, що знаходиться за адресою:
м. Полтава, вул. Європейська, 155, зал №1, кім. № 1, тел.:(0532) 59-41-05
м. Кременчук, вул. Троїцька, 76,  кім.№102 (секція 2), тел.: (0536) 74-20-26.

Запис на zoom-конференції з питань подачі звітності в електронному вигляді:
– ДПІ у м. Полтава тел.: (0532) 593030, (0532) 594505
Запис на практикуми з питань подачі звітності в електронному вигляді:
– Кременчуцької ДПІ тел.: (0536)740720
– Лубенська ДПІ тел.: (05361) 72582
– Гадяцька ДПІ тел.: (05354) 20559
– Миргородська ДПІ тел.: (05355) 52160
– Полтавська ДПІ тел.: (0532) 568017

Система Orphus