Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Оренда квартири: полтавські податківці роз’яснили, які сплачувати податки

У Головному управління ДПС у Полтавській області роз’яснили, які податки необхідно сплачувати, якщо надаєте квартиру в оренду.

Стаття 67 Конституції України: „Кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених Законом”.

Якщо договір оренди нерухомого майна укладено між фізичними особами, які не є суб’єктами господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) та військового збору до бюджету, є платник податку — орендодавець. Для прикладу, у разі надання в оренду квартири або іншого житлового чи нежитлового приміщення, орендодавець є відповідальним за нарахування та сплату податкових зобов’язань до бюджету.

Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок та військовий збір до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом України для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу (тобто, до 9 лютого, 10 травня, 9 серпня, 9 листопада).

Сума податку за оренду житла в Україні на 2020 рік складає 18% від розміру доходу, який було отримано власником нерухомості від здачі свого майна (будинку, квартири або кімнати) та 1,5% військовий збір.

Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку, військового збору та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка
подається до контролюючого органу за місцем реєстрації (податковою адресою) орендодавця до 30 квітня 2021 року.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня 2021 року сплатити суми податкових зобов’язань, задекларованих у декларації за 2020 рік.

Система Orphus