Ви тут:
Суспільство Україна 

Окупанти під виглядом українських військових мінують цивільні сектори забороненими у світі протипіхотними мінами, – Генштаб

12 квітня російські окупанти підступно здійснили дистанційне мінування цивільного сектору населеного пункту Зайцеве забороненими Оттавською конвенцією протипіхотними мінами ПОМ-2 під виглядом дій українських військових.
Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.
“Особливість цих боєприпасів полягає в тому, що їх не можливо знешкодити без підриву. Україна, відповідно до згаданої Конвенції, до 2011 року під міжнародним наглядом знищила ці міни. А росія, навпаки відмовилась підписати та ратифікувати Оттавську конвенцію – ці міни досі перебувають на озброєнні ЗС рф”, – йдеться у повідомленні.
Про дії збройних формувань російської федерації повідомлено представників ОБСЄ через Українську сторону Спільного центру контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін.
Ще у 2014 році російсько-окупаційні війська почали встановлювати мінні поля навколо українських військових об’єктів в АР Крим практично відразу як тільки стало зрозуміло, що наші військові не сприймають ультиматумів і здаватися не збираються. Мова йшла про заборонені міжнародними договорами протипіхотні міни. Ці боєприпаси – реальна загроза не тільки для військових, але і цивільного населення. Роман Бочкала розслідував ці факти.
Система Orphus Поделиться на fb