Ви тут:
Суспільство Україна 

“Нехай розум та діалог переважать над спокусою застосування зброї”, – Глава УГКЦ

В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук подякував Папі Францискові за молитву за Україну. Також першоєрарх розповів про небезпеки, які у час пандемії та через клацання російської зброї на кордоні з РФ, нависли над Україною.

Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба.

«Ми направду вдячні Святішому Отцеві, насамперед, за прихильність і за молитву за Україну, за наш багатостраждальний народ, бо знову переживаємо період великого страху», – сказав Блаженніший Святослав Шевчук, Глава Української Греко-Католицької Церкви, коментуючи в інтерв’ю для Радіо Ватикану-Vatican News недільний заклик Папи Франциска, виголошений у зв’язку з ескалацією напруження на сході України, що завершився молитвою в наміренні людей, що проживають в обставинах серйозної гуманітарної кризи.

Блаженніший Святослав пояснив, що причина згаданого страху є подвійною. По-перше, похитнулося перемир’я, що тривало майже рік, а тепер почастішали обстріли та збройні сутички. «І це дійсно трагедія, бо всі ми дуже сподівалися, що вдасться зупинити війну, що можна насправді знайти політичне, дипломатичне вирішення цього конфлікту, бо всі ми знаємо, що не існує військового вирішення цієї ситуації», – сказав він, додаючи, що другою причиною побоювань є велика концентрація російських військових на кордоні, що викликає страх прямого вторгнення.

«Й усе це відбувається у контексті пандемії. Ми тепер в Україні переживаємо дуже потужну хвилю пандемії коронавірусу, тому переживаємо період великого страху. Солідарність Святішого Отця, увага, яку він привернув до наших страждань, викликає почуття глибокої вдячності», – мовив Глава УГКЦ.

Коментуючи згадку Папи про важку гуманітарну ситуацію, першоєрарх вказав на те, що пандемія вплинула на діяльність контрольно-пропускних пунктів, які, з одного боку, давали змогу людям з окупованих теренів переходити на контрольованою Україною частину, щоби, наприклад, отримати пенсії чи придбати необхідні речі, а з іншого – через них доставлялася гуманітарна допомога. З вибухом коронавірусної кризи ці люди «залишилося у пастці». В такій ситуації загострення бойових дій стане трагедією з гуманітарної точки зору для цих людей, «які дійсно почуваються забутими, інструменталізованими, наляканими».

«Ні війні! Складіть зброю! Як казав Святіший Отець Франциск, з війною нічого не набувається, але все втрачається. Нехай розум, діалог, також і дипломатичний, переважать над спокусою застосування зброї для вирішення будь-яких проблем з міжнародно-політичної точки зору», – таким був підсумковий заклик Блаженнішого Святослава, який згадав про підписаний у контексті наближення Великодніх свят за старим календарним стилем заклик до миру Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, аби «мир переважив, аби великодні пісні та передзвін переважили над гуркотом зброї».

фото risu.ua

Система Orphus