Ви тут:

Не лише розвага: як інвестувати у Facebook з України

Інвестиції в акції закордонних компаній як спосіб примножити заощадження вибирають все більше українців. Така практика є цілком звичною в США та ЄС. А от на теренах України лише набуває популярності. Частину потенційних інвесторів стримує відсутність розуміння механізму купівлі акцій за кордоном.

Також не знаєте, як можна вкладати кошти у «блакитні фішки» (акції компаній — світових лідерів за капіталізацією) просто зі свого смартфону? Розповідаємо докладніше.

Навіщо потрібен брокер

Пересічним громадянам, чи то українським, чи то американським тощо, вхід на фондовий ринок закритий — аби проводити операції з цінними паперами, потрібна спеціальна ліцензія, видачею та контролем за якою займаються спеціальні наглядові органи. Це потрібно, аби підтримувати «правила гри» на біржах та убезпечити інвесторів й емітентів. Відповідно, на закордонних біржах, як-от NASDAQ, NYSE, працювати можуть лише тамтешні брокери.

Що ж робити українцю? Виходи два — самостійно знаходити посередника та підтримувати з ним контакт або ж шукати компанію з представництвом в Україні. Один із найстаріших та найвпізнаваніших брокерів у регіоні колишнього СНД — Freedom Finance. Холдинг працює і в Україні, надаючи своїм клієнтам низку послуг, зокрема й допомагаючи інвестувати в закордонні компанії через європейський підрозділ.

З чого починаються інвестиції

Візьмемо за приклад акції Facebook https://ffin.ua/stocks/FB. За версією видання Market Watch вони увійшли до двадцятки найперспективніших на 2021 рік. Інтерес до цінних паперів підігрівають і показники діяльності емітента. Так, за результатами 4-го фінансового кварталу 2020 року виторг, який майже повністю складається з продажів реклами, був майже $28 млрд, чистий прибуток — $11 млрд.

Аби придбати акції Facebook, потрібно буде:

  • звернутися до брокера та укласти договір;
  • відкрити брокерський рахунок за кордоном;
  • перевести на нього потрібну суму (варто заздалегідь дізнатися, який ліміт на виведення коштів встановлений вашим банком);
  • придбати вибрані акції.

Тобто всі деталі узгоджуються безпосередньо на місці — укласти угоду, відкрити брокерський рахунок можна особисто в офісі «Фрідом Фінанс Україна» (усього їх на території країни 12) або навіть дистанційно. Зазвичай процедура займає не більше ніж 10-15 хвилин.

Дохід інвестора залежатиме від вибраної стратегії. Він може складатися з дивідендів та зростання вартості активів, якщо йдеться про довгострокові вкладення, або ж курсової різниці у разі активної торгівлі на біржі.

Кожного клієнта супроводжує персональний інвестиційний консультант. Він не лише підтримує в усіх питаннях, пов’язаних з технічною стороною процесу, а й допомагає розробити власну стратегію, надає свіжу аналітику.

Система Orphus