Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Найбільше повторних заражень викликає “нігерійський” штам COVID-19, – епідеміолог

Епідеміолог повідомила, що через мутації збудника або особливості імунної системи пацієнта можливе повторне зараження коронавірусною інфекцією.

Про це під час пресконференції повідомила головний спеціаліст МОЗ за спеціальністю “Епідеміологія” Наталія Виноград, передає Укрінформ.

Виноград зазначила, що повторне зараження можливе через мутації збудника, наприклад, після появи “британського” та “південноафриканського” (який ще називають “нігерійським”) штамів коронавірусу.

“Особливо високу спроможність до повторних заражень – понад 30% – виявлено у “нігерійського” штаму. На території більшості африканських держав це зараз домінуючий штам”, – повідомила епідеміолог.

За її словами, для південноафриканського штаму зафіксовані повторні випадки упродовж місяця після перенесеного захворювання.

Читайте також: Всі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробника, є взаємозамінними, – МОЗ

Також, ще одним фактором, який може сприяти повторному захворюванню, є особливості імунної системи пацієнта. Вона зауважила, що є низка досліджень, які вказують на вади неспецифічної ланки імунного захисту, наявність дефіциту інтерферонів, з якими пов’язуються повторні випадки інфікування коронавірусом.

У МОЗ зауважили, що на сьогодні немає чіткої відповіді на питання щодо довготривалого зберігання коронавірусу в організмі пацієнта із наступним провокуванням повторного захворювання.

“На питання, чи це довготривале збереження збудника з його реактивацією, до сьогодні відповіді немає, хоча окремі дослідження свідчать про те, що при певних станах можливе довготривале збереження збудника без клінічної маніфестації”, – додала Виноград.

У свою чергу найменший проміжок між зафіксованими першим захворюванням і повторним становив 19 днів.

Епідеміолог повідомила, що розглядалося два варіанти пояснення зафіксованих випадків повторного захворювання COVID-19: дійсно повторне зараження або приховане існування в організмі вірусу після перенесеного захворювання. Для розрізнення цих варіантів був прийнятий регламент, згідно якого треба провести секвенування збудника у першому й другому випадку.

Виноград наголосила, що багатьом державам не вдалося виконати вимоги цього регламенту і, відповідно, підтвердити повторні випадки, в тому числі й через недостатність ресурсів на початку пандемії.

“Із понад 100 тисяч випадків, про які пишуть різні джерела інформації, лише поодинокі виставлені як повторні за цими дуже високими критеріями”, – сказала Виноград.

Система Orphus