Ви тут:
Суспільство Україна 

Нафтогаз востаннє встановив квітневу ціну на газ для виробників тепла

Нафтогаз встановив квітневу ціну на газ для підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) на рівні 6,5 грн/куб.м без врахування податку на додану вартість (ПДВ) та витрат на транспортування

Про це повідомила пресслужба НАК “Нафтогаз України”, пише ЕспресоTV.

Згідно з повідомленням, у квітні 2021 року оптова ціна на природний газ для потреб виробників тепла, яким Нафтогаз постачає енергію в рамках спеціальних обов’язків (ПСО), становитиме 6,523 грн/куб.м без урахування ПДВ та витрат на транспортування.

“Порівняно з березнем ціна практично не змінилася. Це є позитивним фактором для виробників теплової енергії, які зберегли значний попит на свої послуги в квітні”, – зазначили у пресслужбі.

У компанії зауважили, що ціни на газ у Європі в квітні значно підвищилися і в деякі дні досягали тримісячного максимуму через низку факторів: опалювальний період, який затягнувся через холодну погоду, низький рівень заповненості газосховищ, зростання коригувать квот на викиди СО2, що підвищує попит на газову генергацію, та здорожчання скрапленого газу.

У пресслужбі також нагадали, що визначення ціни ПСО відбулось востаннє, оскільки з 1 травня 2021 року підприємства теплокомуненерго отримають можливість вільно обирати постачальника газу. Так, з боку Нафтогазу постачати блакитне паливо виробникам тепла буде “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”. Контракти укладатимуться на комерційних засадах, на умовах попередньої оплати або постоплати при наданні банківської гарантії. Малі та середні споживачі, зокрема ОСББ, можуть купувати газ у ГК “Нафтогаз України”.

Крім того, у пресслужбі додали, що компанія поінформувала виробників тепла про готовність розглянути питання надання дозволу на зміну постачальника за умови підписання акту звірки розрахунків наявної заборгованості за поставлений газ та надання пропозицій щодо її врегулювання.

Система Orphus