Ви тут:
Суспільство Україна 

Набрав чинності закон про захист боржників від тиску колекторів

В Україні набрав чинності закон, який зобов’язує колекторів дотримуватися етичної поведінки з боржниками.

Текст закону 13 квітня було опубліковано у виданні “Голос України”.

Відповідно до закону, кредитори будуть зобов’язані дотримуватися етичної поведінки з боржником, інформувати його у разі залучення колекторської компанії до відступлення права вимоги новому кредитору, а також укладати договори лише з компаніями, які включені до реєстру колекторських компаній. За недотримання цих вимог передбачені штрафи.

Так, перед укладенням договору про споживчий кредит кредитодавець має проінформувати споживача про можливість залучення колекторської компанії у разі непогашення заборгованості вчасно. У договорі про споживчий кредит має вказуватися право споживача звертатися до Національного банку України у разі порушення законодавства у сфері споживчого кредитування.

Документ також встановлює вимоги до взаємодії зі споживачем (або його представником) під час врегулювання простроченої заборгованості. Зокрема, під час першого спілкування кредитор або колекторська компанія повинні повідомити своє найменування, ім’я та прізвище представника, правову підставу для звернення та розмір простроченої заборгованості, а на вимогу споживача – також надати відповідні документи протягом семи робочих днів.

Зазначається, що повноваження з контролю додержання банками, іншими фінансовими установами та колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг буде покладено на Національний банк України.

Зазначимо, закон набрав чинності на наступний день після опублікування в “Голосі України”, проте в дію він буде введений через три місяці після публікації.

Система Orphus