Ви тут:
Суспільство Україна 

На порталі “Дія” відкрити ФОП можна буде автоматично, – Мінцифра

Уряд ухвалив постанову про автоматичну реєстрацію ФОП на порталі “Дія”.

Минулого року портал “Дія” запустив найшвидшу реєстрацію ФОП онлайн. Це одна з найпопулярніших послуг на порталі. Зараз власний бізнес можна відкрити за 10-15 хвилин. За цей час більше ніж 120 тисяч ФОП були відкриті завдяки “Дія”, а 320 тисяч осіб скористалися послугами для ФОП.

Зовсім скоро ФОП можна буде відкрити ще швидше завдяки постанові “Про реалізацію експериментального проекту щодо державної реєстрації фізичної особи підприємцем в автоматичному режимі”, яку ухвалив Кабмін. Послуга буде доступною після презентації на Diia Summit, який відбудеться у травні, повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

За словами Віцепрем’єр-міністра — Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, весь процес відкриття ФОП буде проходити без участі чиновника. Заявка надійде до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань для проведення держреєстрації ФОП.

Також у планах — зробити всі послуги для ФОП повністю автоматичними.

“Автоматична реєстрація ФОП зменшить адміністративне навантаження на реєстраторів та скоротить тривалість реєстраційної процедури. Це буде найзручніша та швидка послуга для бізнесу без черг у держорганах та без корупції. Це наша візія. У кінцевому результаті усі державні послуги мають ставати автоматичними та виключати людське втручання”, — зазначив Федоров.

Система Orphus