Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщину від домашнього кривдника втекла вагітна жінка з маленькими дітьми

Вагітну матір з дитям на узбіччі автодороги побачив поліцейський Дніпропетровської області, який на власному автомобілі прямував у бік Полтавщини. Від випадкової попутниці водій дізнався, що вона шукає захисту від домашнього кривдника.

Про це повідомили у пресслужбі ГУ НП у Полтавській області.

Поліцейський з’ясував, що окрім 2-річної донечки 30-річна жінка виховує ще трьох синів (яким 11, 8 та 6 років). Сварку, що підштовхнула матір до втечі, старші діти не бачили –  від початку карантину вони проживали з бабусею, у Полтаві.

“Бійки доходили до того, що навіть ножі кидалися і все, що під руками. Він навіть палець собі зламав, коли кидав у мене мікрохвильову піч. Він не хотів працювати, тільки пиячив. Я ж бралася за будь-яку роботу”, – розповіла постраждала від домашнього насильства жінка.

Молода мама планує будувати нове життя у Полтаві. Насамперед вона прагне, щоб у дітей був свій “куточок” і дитинство без агресії та зневаги. Однак для того, щоб ці мрії стали дійсністю потрібно, для початку, до народження п’ятої дитини владнати проблеми з документами. Допомогти у розв’язанні цієї справи пообіцяли полтавські поліцейські.

“Сьогодні спільно з працівниками сектору протидії домашньому насильству ми відвідали родину, щоб поцікавитися станом здоров’я та нагальними проблемами. Найближчим часом ми плануємо допомогти багатодітній матері оформити документи й стати на медичний облік у в’язку з вагітністю та пологами”, – повідомила омбудсмен поліції області Наталія Нечепуренко.

На жаль подібних ситуацій чимало. Про це свідчить і статистика поліції. Утім не кожна жертва насильства наважується на вольове рішення розірвати це “коло”.

Офіцерка сектору протидії домашньому насильству Катерина Васільєва підкреслила, що з початку року у Полтаві поліція зареєструвала понад 900 звернень громадян з приводу домашнього насильства. З них понад 320 викликів дійсно вимагали правового втручання поліції.

“За виявленими фактами були складені адміністративні протоколи за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (вчинення домашнього насильства). Також було винесено 70 термінових приписів, які забороняють кривднику знаходитися в спільному помешканні, входити до цього помешкання та спілкуватися з постраждалою особою у будь-якій формі”, – уточнила лейтенант поліції.

Катерина Васільєва радить у випадках домашнього насильства негайно телефонувати за номером 102, щоб обов’язково зареєструвати цю подію та надати можливість поліції вчасно припинити правопорушення. Це стосується не тільки постраждалої особи, але й свідків.

 

Система Orphus