Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині зростають темпи поширення коронавірусної інфекції, зростає і кількість летальних випадків, – Віктор Лисак

У стаціонарах перебуває 903 пацієнти (+201 за тиждень), зокрема ще 40 пацієнтів перебувають у палатах інтенсивної терапії та підключені до апаратів ШВЛ. На сьогодні кількість зайнятих ліжок зросла до 52,5 %. Минулого тижня цей показник становив 43%. Про це повідомив під час апаратної наради у Полтавській ОДА директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак.

“Ми перейшли рубіж за 800 випадків за добу. На жаль, зростаюча тенденція і по летальних випадках. На ранок – ще 12 хворих померли. Вік померлих — від 50 до 78-80 років. У порівнянні з першими двома хвилями, третя — більш жорстка: є тяжкий перебіг хвороби, а пацієнти після COVID-19 мають ускладнення. Якщо ми свідомо, відповідально не будемо ставитись до карантинних заходів, за таких темпів зростатиме кількість хворих”, – зазначив Віктор Лисак.

Також він додав, що на сьогодні в області киснем забезпечені 91,25% ліжок. Проте кількість ліжко-місць потрібно розширювати. 

“Сьогодні маємо думати про розширення реанімаційних місць у Полтаві. Крім того, додаткові ліжка мають бути у Диканській, Лубенській, Миргородській та Зіньківській громадах. Вихідними розпочала прийом пацієнтів Кременчуцька ЦРЛ”, – зазначив Віктор Лисак.

Віктор Лисак зазначив, що на амбулаторному лікуванні перебуває 1772 пацієнти з пневмонією, з них — 87 дітей.

“Громади та міста мають визначити додаткові обмеження для того, щоб зупинити поширення коронавірусної інфекції. Тобто, дезінфекція громадського транспорту, можливо обмежети перебування населення у громадських місцях, зокрема парках”, – зазначив Олег Синєгубов.

Щодо COVID-вакцинації, Віктор Лисак зазначив, що на 5 квітня щеплення зробили 14 012 людей.

Нагадаємо, на ранок 5 квітня у Полтавській області лабораторно підтвердили 229 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. Загалом, з початку карантину в регіоні на COVID-19 вже захворіли 57 723 людини.

Система Orphus