Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині затвердили обласну Програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021–2025 роки

9 квітня під час другого засідання четвертої сесії Полтавської обласної ради депутати прийняли Обласну програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021–2025 роки.

Про це повідомили у Департаменті освіти і науки Полтавської ОДА.

Програма забезпечить формування національно свідомої, активної, всебічно розвиненої, патріотично налаштованої української молоді.

Реалізація Програми передбачає спільну та скоординовану діяльність органів державної влади з інститутами громадянського суспільства, установами та закладами, що працюють з дітьми та молоддю.

Програма дасть можливість залучити учнівську та студентську молодь до громадської, волонтерської діяльності через проведення проєктів/заходів, благодійних акцій, в тому числі благодійних проєктів “Україна починається з менеˮ, „Меценати для солдатаˮ та інших доброчинних заходів.

Для виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку їх потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу буде проведено обласний етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Всеукраїнський конкурс учнівської творчості “Об’єднаймося ж, брати мої!ˮ.

З метою популяризації військово-патріотичного виховання, формування високих моральних цінностей, патріотизму та духовності молоді, підвищення компетентності та психологічної стійкості молоді до викликів сьогодення буде забезпечено завдяки проведенню обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокілˮ („Джураˮ).

З метою виявлення учнів, студентів, молодих вчених з активною громадянською позицією, що утверджують ідеали та цінності Революції Гідності Проведення щорічного конкурсу щодо отримання Стипендії імені Героя Небесної Сотні – Героя України Ігоря Сердюка.

Також програмою засновано щорічний конкурс на отримання Стипендії імені Героя України – Андрія Конопльова для учнів та молоді області, які мають вагомі результати успішності з предмета „Захист Україниˮ та з основних дисциплін бойової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, досягнення в оволодінні військово-прикладними навичками, що слугують прикладом героїзму та самопожертви, посіли призові місця в обласних етапах всеукраїнських військово-патріотичних ігор, змагань, конкурсів.

Програма має відкритий характер і може доповнюватися (змінюватися) в установленому чинним законодавством порядку в разі, коли у період її виконання відбуватимуться зміни в законодавстві України про освіту, державній освітній політиці, соціально-економічній ситуації в регіоні, що вимагатимуть відповідного безпосереднього реагування системи освіти області.

Система Orphus