Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині цьогоріч планують запрацювати 22 дитячих табори: яка вартість путівок

У 2021 році поки що не прийнято рішення про старт оздоровчої кампанії. Це залежить від епідситуації, динаміці вакцинації проти COVID-19 та створенні безпечних умов для відпочинку дітей.

Втім, на Полтавщині вже проводять заходи для початку оздоровчої кампанії. На сьогоднішній день діє обласна програма оздоровлення та відпочинку дітей. У 54 громадах прийняті місцеві програми стосовно оздоровлення дітей. Про це розповіла директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальської під час апаратної наради.

“Планується запустити роботу 22-х з 27-и позаміських оздоровчих закладів. Три приватні заклади не планують працювати – “Іскорка” (с. Вельбівка), “Соснова поляна” (с. Колосівка) та “Енергетик” (с. Потоки). Обласні заклади “Маяк” та “Ромашка” перебувають у стані реконструкції”, – повідомила Віта Ковальська.

19 закладів планують працювати у три і чотири зміни. Три заклади працюватимуть у дві зміни. Термін оздоровчої зміни — 21 день.

Середня вартість путівки складає 10 тисяч 160 грн. Вартість харчування — 100-150 грн на добу на одну дитину.

“Найнижчу ціну путівки мають дитячі заклади оздоровлення комунальної форми власності. Середня ціна — 7 тисяч 427 грн. В таборі “Еколог” – 7 тисяч, “Горизонті” – 7 тисяч 500 грн, “Ерудит” – 8 тисяч”, – розповіла Віта Ковальська.

Також на Полтавщині сформували мережу таборів при закладах освіти. Вони запрацюють у 56 громадах. Таких закладів — 607. З них 570 — з денним перебуванням, 29 — табори праці і відпочинку, 8 — наметові містечка. Не працюватимуть табори відпочинку у Драбинівській, Гоголівській, Нехворощанській, Пирятинській громадах.

“Послугами відпочинку у таборах при освітніх закладах планується охопити 26 тисяч 74 дитини. Майже в усіх закладах відпочинку передбачено дво- та триразове харчування. Його вартість на добу – 45 грн. Тривалість відпочинку — 14-18 днів”, – зазначила Віта Ковальська.

На обліку перебуває 92,8 тисяч дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. У першочерговому порядку будуть забезпеченні оздоровленням та відпочинком діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, із багатодітних та малозабезпечених сімей, діти загиблих у зоні проведення антитерористичної операції, талановиті та обдаровані, діти з сімей учасників бойових дій, вимушено переселених осіб та інші пільгові категорії.

“За кошти обласного бюджету влітку планується забезпечити оздоровленням 1190 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки та 571 дитини взимку”, – зазначила Віта Ковальська.

Загалом, різними формами оздоровлення та відпочинку дітей планують охопити 43 600 дітей. Всього на організацію літньої оздоровчої кампанії залучено 118 млн 677 тис. грн. З яких 93 млн грн — кошти обласного та місцевих бюджетів.

У 2021 році, як і в попередніх роках, в області продовжує діяти механізм відшкодування частини вартості путівки за рахунок коштів обласного та місцевого бюджетів. Самостійний вибір сім’єю дитячого закладу залишається пріоритетом забезпечення державних гарантій щодо доступності послуг з оздоровлення та відпочинку для кожної дитини.

Система Orphus