Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині стартував призов офіцерів запасу на військову службу

Призов стосується офіцерів запасу віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки, склали встановлені іспити, мають вищу освіту за освітнім ступенем не нижче ніж «бакалавр» і які не служили у ЗСУ. У відборі обов’язково проводиться психологічне тестування, одразу відсіюються особи, які притягувались до кримінальної відповідальності або перебувають на обліку у наркологічному диспансері тощо.
Відібраних кандидатів призвуть на військову службу на термін 18 місяців.
Після призову офіцери стануть слухачами курсів підготовки та перепідготовки при профільних військових вишах. За результатами роботи мандатних комісій при вишах офіцерів призначать на вакантні посади у військових частинах небойового складу. Тих, хто проходить службу за призовом осіб офіцерського складу, в район проведення ООС не направлятимуть.
На час проходження військової служби офіцери не тільки виконують обов’язки, а й користуються правами, пільгами і видами забезпечення, визначеними законодавством, тому в соціальному забезпеченні у них з’являться певні переваги.
Відповідно до ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України, за працівниками, призваними на військову службу за призовом осіб офіцерського складу або прийнятими на військову службу за контрактом, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Фактично це означає, що особа має право на дві зарплати одночасно, цивільну (за місцем роботи) та в ЗСУ.
Під час проходження служби офіцерам надається щорічна чергова відпустка терміном 30 діб, забезпечується проживання, а тим, хто орендує житло – виплачується компенсація. Грошове забезпечення та соціальний захист відповідає рівню офіцерів військової служби за контрактом.
Призвані із запасу особи офіцерського складу після шести місяців такої служби за бажанням можуть продовжити військову службу за контрактом.
Система Orphus