Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині пенсії через Укрпошту ще отримують 128 тис пенсіонерів

Наразі, як повідомили у Пенсійному фонду Полтавської області, ще 128 тисяч людей на Полтавщині отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за місцем фактичного проживання через Укрпошту. А це 30% від всіх пенсіонерів області.

При цьому до 1 вересня даний показник має значно зменшитися, бо фактично всі пенсіонери, за виключенням кількох категорій, мають перейти на банківські картки.

Як розповів начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Тараторін під час пресконференції в Zoom, до цього зобов’язує Урядове рішення від 29 березня 2021 року «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України».

“Суть даної постанови – це зробити отримання пенсій та виплат більш сучасним і зручним. Ми наполегливо радимо обрати собі найближчі та найдоступніші для себе банківські установи. Якщо ж до 1 вересня  пенсіонер не обере банк, то виплати будуть проводитися через поточні рахунки Ощадбанку. Звичайно, згодом, його можна буде змінити. До речі, найбільш вразливі категорії пенсіонерів будуть і надалі отримувати пенсії адресно”, – зауважив Володимир Тараторін.

Виплати за місцем фактичного проживання з 1 вересня отримуватимуть лише такі категорії осіб:

– люди з інвалідністю І групи;
– особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
– особи, які досягли 80-річного віку;
– одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Інші категорії пенсіонерів, які сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні перейти до виплати пенсій через уповноважені банки та обрати один з них для подальшого обслуговування.

У свою чергу перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Носенко додав, що причинами переходу на карткові виплати є, як зручність для самих пенсіонерів, так і економічна вигода для Пенсійного фонду.

“На Полтавщині на доставку пенсій витрачається понад 9 млн грн. Це близько 70 грн на одного пенсіонера. Переконаний, що дана послуга не варта такої ціни, оскільки більшість пенсіонерів у день отримання пенсії йдуть до поштових відділень, вистоюють там черги, щоб отримати гроші та сплатити за комунальні послуги. Таким чином витрачається безліч часу і ресурсів… А зекономлені кошти залишаться у Пенсійному фонді, як додатковий ресурс для підвищення виплат”, – сказав Володимир Носенко.

До речі, для додаткового інформування пенсіонерів про відкриття банківських рахунків для отримання виплат, працівники Пенсійного фонду проводитимуть консультування та надсилатимуть адресні листи з поясненнями й інформацією про найближчі та найзручніші банківські відділення згідно з місцем проживання кожного отримувача виплат.

Довідково. На Полтавщині наразі лідером за кількістю клієнтів-пенсіонерів є ПриватБанк, який обслуговує 180 тис. отримувачів пенсій. Ощадбанк співпрацює з 44 тис. пенсіонерів. 20 тис. пенсіонерів обслуговуються через Полтавабанк. Ще 13 тис. – у Райфайзенбанкаваль. Загалом, уповноваженими щодо відкриття пенсійних рахунків для полтавських пенсіонерів є близько 20 банківських установ.

фото vycherpno.ck.ua

Система Orphus