Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині 70% пенсіонерів уже отримують пенсії на картку, – Пенсійний фонд

Наразі, як повідомили у Пенсійному фонду Полтавської області, лише 30% пенсіонерів отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за місцем фактичного проживання. При цьому до 1 вересня даний показник має ще зменшитися. Зокрема, фактично всі пенсіонери, за виключенням кількох категорій, мають перейти на картки.

До цього зобов’язує урядове рішення від 29 березня 2021 року «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України». Так, з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за місцем фактичного проживання лише такі категорії осіб:

– люди з інвалідністю І групи;
– особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
– особи, які досягли 80-річного віку;
– одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

“Особи з вищезазначених категорій самостійно обиратимуть, як отримувати кошти, – або через організацію, відібрану на конкурсі, або через банк з числа уповноважених на виплату пенсій. Зважаючи на це, до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе  перший конкурс  для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. Поки що, до проведення конкурсу, виплату і доставку пенсій, як і раніше, здійснюватиме АТ „Укрпошта””, – розповів перший заступник начальника Головного управління Володимир Носенко.

Інші категорії пенсіонерів, які сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні  перейти до виплати  пенсій через уповноважені банки та обрати один з них для подальшого обслуговування.

За останніми статистичними даними, на Полтавщині уже близько 70% пенсіонерів одержують пенсії через банківські установи.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, який буде  відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. А вже потім громадяни зможуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

фото pfu.gov.ua

Система Orphus