Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Миргородці долучилися до он-лайн зустрічі з активом громадських організацій чорнобильців

Питання соціального захисту, медичного та пенсійного забезпечення ліквідаторів та членів їхніх сімей обговорили під час онлайн-зустрічі з активом громадських організацій чорнобильців із нагоди 35-их роковин трагедії на ЧАЕС.

“Чорнобильці наразі вже немолоді,мають багато хвороб. В першу чергу треба забезпечити чорнобильців, ліквідаторів, якісним лікуванням, безкоштовними ліками”, – говорить миргородець, ліквідатор аварії на ЧАЕС Микола Назаренко.

Читайте також: У Гребінківській громаді 80 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС отримали одноразову допомогу

У свою чергу керуюча справами Миргородського міськвиконкому Катерина Нікітченко зауважила, що питання, з яким до них звертаються чорнобильці, стосуються не лише медицини.

“Ми вже неодноразово зустрічалися із представниками громадських організацій чорнобильців, головами, піднімалися питання соціальнго захисту, пенсійного забезпечення. Гостро стоїть питання медичного обсслуговуавння чорнобильців: не лише ліквідаторів, а і вдів, дітей-чорнобильців. Такі питання завжди стоять на контролі в органів влади”, – сказала вона.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 року під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу.

Система Orphus