Ви тут:
Суспільство Україна 

Кожна п’ята дитина в Україні стає жертвою сексуального насильства, – дитячий омбудсмен

В Україні зросла кількість дітей-жертв злочинів різного ступеня тяжкості. А кожна п’ята дитина стає жертвою сексуального насильства.

Про це повідомив дитячий омбудсмен Микола Кулеба, пише РБК-Україна.

За його словами, що кожна п’ята дитина в Україні стає жертвою різних форм сексуального насильства. При цьому в більшості випадків кримінальні справи не відкриваються або не закінчуються обвинувальним вироком.

У свою чергу, діти отримують додаткові психологічні травми, адже їх неодноразово допитують у рамках досудового слідства та під час судових процесів.

Як зазначила адвокат Тетяна Гнатюк, крім допитів дитину також травмує необхідність постійних експертиз та оглядів у різних інстанціях.

Так, пропонується, що цю проблему може вирішити створення спеціального центру, де в одному місці і в один час всі необхідні слідчі органи, прокуратура і суд могли б отримати свідчення від дитини і провести експертизи.

Перший в Україні центр готується до запуску в держрезиденції “Конча-Заспа” під Києвом.

Всього планують побудувати близько 100 таких центрів.

“Дуже хотілося б вже через півроку запустити цей Центр. У президента є велике бажання, щоб така модель запрацювала в Україні”, – заявив Кулеба.

У свою чергу, в Офісі генпрокурора наголосили, що в січні-березні кількість дітей-жертв зросла на 14% до 1,5 тисячі осіб. При цьому жертв тяжких (зґвалтування, сексуальне насильство) та особливо тяжких злочинів (вбивства) серед дітей стало більше майже на 32%.

“Якщо брати в цілому 2020 рік, то кожна 10 дитина у нас в країні стала жертвою злочину”, – повідомив профільний заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.

Радник міністра цифрової трансформації Анастасія Дьякова зауважила, згідно з опитуванням кожен четвертий з опитаних дітей потрапляв хоча б в одну з ситуацій сексуального насильства або експлуатації за останній рік. А близько 40 дітей зустрічалися з незнайомцями з інтернету наживо, показували себе оголеним на їхню вимогу.

Повідомляється, наразі в Україні працює чат-бот працює на сайті і в відповідному телеграм-каналі. Там діти можуть анонімно отримати інструкцію, що робити і куди звертатися, якщо його шантажують в мережі або вимагають контент сексуального характеру.

Наприклад, в разі такого шантажу підліткам рекомендують заблокувати переписку зі злочинцем, щоб не давати йому можливості маніпулювати нею. Крім того, жертві радять ніколи не погоджуватися на шантаж або вимагання, а також повідомити про таку ситуацію дорослим і звернутися в кіберполіції. Також чат-бот пропонує звернутися на “гарячу лінію” британського фонду Internet Watch Foundation.

фото ілюстративне

Система Orphus