Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Кожна громада може отримати субвенцію на створення служби підтримки осіб, які постраждали від насильства, – Рижеченко

Міністерство соціальної політики підготувало проєкт постанови Кабінету Міністрів України про порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Такі служби можуть створювати в кожній громаді.

Щоб стати учасниками проєкту, громадам потрібно підготувати пакет документів. Заявки від громад розглядатиме спеціальна комісія упродовж 30 днів, повідомили у Полтавській ОДА.

Як поінформувала заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Ліана Новосад, згідно з проєктом передбачено надання субвенції для таких видів спеціалізованих служб підтримки: притулок, денний центр соціально-психологічної допомоги та консультативна служба. Також розповіла про умови, за яких може бути надана субвенція.

“Важливим є прийняття рішення виконавчим органом про створення відповідного виду спеціалізованої служби. Обов’язково має бути приміщення комунальної форми власності та рішення про виділення цього приміщення під спеціальну службу. Якщо створюється притулок або денний центр, то громада повинна мати кошти на їх утримання. Якщо у вас є приміщення, яке потребує ремонту, то на його базі можна створювати відповідну службу. На момент подачі заявки у громадах повинна бути виготовлена проєктно-кошторисна документація та експертний висновок. На ці витрати субвенція не передбачена. Кошти субвенції виділяються на капітальний та поточний ремонт, придбання обладнання, комп’ютерів, офісної техніки, меблів”, – сказала Ліана Новосад.

Служби можна створювати на умовах співпраці кількох територіальних громад. Рекомендують створити денні центри чи притулки в містах обласного значення, щоб вони обслуговували кілька населених пунктів. Для сільської місцевості – створити консультативну службу.

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко зауважила, що кожна громада має реальну можливість отримати цю субвенцію.

“Закликаю всіх уважно та відповідально до цього поставитися. Керівників громад – опрацювати всі матеріали, – сказала Катерина Рижеченко. – На жаль, питання протидії домашньому насильству чи насильству за ознакою статі на рівні громад поки що опрацьовується за залишковим принципом через недостатнє фінансування. Тож держава йде на зустріч, щоб допомогти розбудувати систему. Питання нагальне. Тож використайте шанс отримати субвенцію”.

Після створення відповідних служб буде проведено відповідне навчання працівників.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus