Ви тут:
Медицина Суспільство 

Кому варто щепитися проти вірусу папіломи людини: роз’яснення

Для того, щоб запобігти зараженню вірусом папіломи людини – потрібно вакцинуватися в підлітковому віці у 9-14 років ще до початку статевого життя.

Про це розповіли у Центрі громадського здоров’я у Facebook.

Прийнято вважати, що ця вакцина рекомендована виключно дівчатам. Їм варто щепитися двома дозами у віці 9–14 років.

Але в деяких країнах це щеплення вже рекомендоване і хлопчикам, наприклад, у США, Великій Британії та Ізраїлі. Адже хлопці в подальшому можуть бути носіями інфекції, пояснили у Центрі.

“Щеплення захищає дівчат від розвитку в майбутньому раку шийки матки, а дівчат і хлопців – від раку порожнини рота й горла, статевих органів і ануса”, – розповіли у ЦГЗ.

Важливо:

  • Жінкам старше 26 років щодо щеплення потрібно проконсультуватися з лікарем, бо в цьому віці воно може давати менші переваги.
  • Людям, які живуть із ВІЛ, для захисту від папіломавірусної інфекції, незалежно від виробника вакцини та віку вакцинації, потрібно ввести 3 дози вакцини.

Папіломавірус – поширена інфекція. Найчастіше вона передається під час статевого контакту, зокрема, контакту “шкіра до шкіри” в інтимних зонах.

Більшість людей заражаються вірусом папіломи людини невдовзі після початку статевого життя.

Інфікування відбувається безслідно, однак зумовлює зміни в клітинах слизової оболонки шийки матки, що може призвести до розвитку раку.

Система Orphus