Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Комітет з питань здоров’я нації пропонує вдосконалити процедуру виплат компенсацій медикам

Комітет з питань здоров’я нації зареєстрував у ВР законопроєкт № 5415, який виправить процедуру страхових виплат медичним працівникам, котрі отримали інвалідність внаслідок коронавірусної хвороби.

Про це повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Ситуація з проведенням таких виплат наразі абсолютна незадовільна. На початок квітня кошти від держави отримали лише 10 осіб. Процедура виплат залишається зарегульованою та бюрократичною.

Комітет пропонує удосконалити цей механізм та виправити неточності, які заважають Фонду соціального страхування проводити виплати.

“Наша пропозиція стосується Статті 39 закону України № 1645 «Про захист населення від інфекційних хвороб». Ця норма зазначає, що страхова виплата проводиться медикам у разі встановлення інвалідності протягом одного календарного року. Бюджетний кодекс визначає період календарного року від 1 січня до 31 грудня”, – зазначив Радуцький.

Обмеження календарним роком не дозволяє провести виплати медику, який захворів у 2020 році, а отримав групу інвалідності у 2021 році. Внаслідок цього багато людей втрачають право на компенсацію. Адже зазвичай процес встановлення інвалідності займає декілька місяців, тому такі випадки трапляються доволі часто.

На початку квітня Радуцький звертався до МОЗ та Мінсоцу щодо історії лікаря з Київщини Євгенія Бакуновського. Медик інфікувався на «ковід» 6 жовтня 2020 року. Комісія встановила, що цей випадок пов’язаний з виробництвом та він має право на компенсацію від держави. Відповідний акт керівник лікарні затвердив 22 січня 2021 року. Але через обмеження у часі календарним роком виплата заблокована.

“У законопроєкті № 5415 ми прибираємо прив’язку до календарного року та надаємо можливість отримати виплати тим медикам, які через цю технічну неточність були позбавлені права на кошти від держави. Моя позиція залишається незмінною: кожен медичний працівник, який втратив здоров’я і можливість працювати через коронавірусну хворобу, має отримати компенсацію від держави”, – сказав Радуцький.

Законопроєкт вирішує лише одну з проблем, які не дозволяють медичним працівникам оперативно отримувати страхові виплати. Очікую від МОЗ пропозицій, як ще можна пришвидшити цей процес.

Система Orphus