Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Комітет Ради рекомендував схвалити законопроєкт щодо припинення повноважень мерів

Верховній Раді рекомендували ухвалити законопроєкт №5241 щодо вдосконалення порядку дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо вдосконалення порядку дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови.

Документ має спростити процес призначення позачергових виборів голів у разі дострокового припинення їх повноважень.

Законопроєкт створює альтернативний механізм повідомлення ВРУ про дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови (якщо уповноважена на виконання обов’язків голови не зробила цього вчасно).

Також, документом пропонується змінити підхід до визначення моменту дострокового припинення повноважень голови замість прийняття додаткового рішення місцевою радою.

Зазначається, що у випадку звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення особою повноважень голови – з дня оголошення особистої заяви на пленарному засіданні ради, якщо воно проводиться протягом двотижневого строку з дня одержання радою заяви.

У разі, якщо оголошення заяви не відбулося або пленарне засідання не проводилося – в останній день двотижневого строку з дня одержання радою заяви.

У випадку припинення громадянства України повноваження глави припиняють з дати припинення громадянства.

У свою чергу у випадку визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер – з дня, наступного за днем одержання радою або її виконавчим комітетом копії рішення суду без прийняття рішення ради.

Зазначається, що у випадку смерті – з дня смерті, визначеного у свідоцтві про смерть або у іншому документі, що засвідчує факт смерті особи, виданого компетентним органом іноземної держави.

Законопрроєкт змінює підхід до визначення моменту, від якого відраховуватиметься дев’яностоденний строк, протягом якого Рада повинна буде призначити позачергові вибори сільського, селищного, міського голови, повноваження якого припинено достроково.

Пропонується, що 90 днів буде відраховуватися з дня отримання ВР повідомлення про таке припинення, а не з дня припинення повноважень. Адже у разі початку відліку цього строку у день припинення повноважень голови існує ризик, що парламент може не призначити позачергові вибори вчасно через відсутність підтвердженої інформації про таке припинення.

Система Orphus