Ви тут:
Суспільство 

Коли світ повернеться до “нормального стану”: дослідження

Генеральні директори найбільш впливових компаній світу намагаються спрогнозувати, як відбуватиметься повернення до “нормального стану”, проте 55% лідерів бізнесу стурбовані тим, що не всі їхні співробітники мають доступ до вакцини від COVID-19.

Про це повідомляє “Коронавірус в цифрах” з посиланням на дослідження KPMG.

Так, 61% компаній планують дочекатися успішної вакцинації на ключових ринках, перш ніж закликати співробітників повернутися на робочі місця. 76% компаній чекатимуть ініціативи уряду щодо повернення підприємств до звичайної діяльності; лише 5% будуть робити це з огляду на дії своїх конкурентів або схожих компаній.

90% виконавчих директорів мають намір просити своїх співробітників повідомляти, коли вони отримали щеплення, а 34% керівників міжнародних компаній стурбована дезінформацією щодо безпеки вакцин від COVID-19. На їхню думку, це може стати причиною масової відмови від щеплення.

Безпека співробітників є домінуючим фактором, який керівники компаній враховують у процесі підготовки планів операційної діяльності в новому бізнес-ландшафті. Наприклад, 21% компаній будуть просити клієнтів та відвідувачів їхніх офісів надавати інформацію про те, чи пройшли вони вакцинацію. Вони також обережно підходять до ділових поїздок, зокрема, 26% планують зменшити кількість міжнародних подорожей до завершення пандемії.

Компанії безумовно трансформують ключові аспекти свого робочого середовища та способи надання послуг, при цьому 61% заявляють, що вони будуть розраховувати на інструменти цифрової співпраці та комунікації. Більше половини (57%) планують здійснювати залучення клієнтів та обробляти запити переважно через віртуальні платформи, такі як чат-боти, телефон, інтернет та соціальні мережі.

У світлі підвищення рівня розуміння стресу, якого зазнає персонал, та соціальних проблем під час пандемії, 50% компаній збільшать свої кадрові ресурси, щоб допомогти в управлінні добробутом та психічним здоров’ям працівників, а 14% перевірять спільні офісні приміщення, щоб збільшити гнучкість робочого середовища.

Виконавчі директори визначили найбільший ризик для зростання компаній протягом наступних 3 років. Серед ключових тенденцій ризик кібербезпеки був визнаний ризиком номер один, стрімко піднявшись із п’ятого місця в серпні 2020 року. Також суттєво зросли серед пріоритетів виконавчого директора регуляторний ризик та податковий ризик, що розмістилися на другому місці, а ризик ланцюга поставок піднявся на третє місце з восьмого місця у лютому 2020 року.

Система Orphus