Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Керівники Полтавщини звернулися з нагоди 35-х роковин Чорнобильської трагедії

26 квітня 2021 року минає 35 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Цього дня у 1986 році під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький звернувся до жителів області до 35-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС.

“Шановні земляки!

Дорогі ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС!

35 років тому сталася аварія на Чорнобильській АЕС, яка назавжди змінила уявлення сучасників про «мирний атом», негативно позначилася на долях мільйонів людей та екологічній ситуації у багатьох країнах.

Чимало наших співвітчизників, рятуючи світ від смертельного атому, отримали небезпечне для життя радіаційне опромінення та завчасно пішли за межу вічності, багато ліквідаторів назавжди втратили здоров’я.

Кількість постраждалих від Чорнобильської катастрофи могла бути значно більшою, а її наслідки нищівними для людства, якби не мужність та самовідданість ліквідаторів аварії: пожежників, військових, правоохоронців, будівельників, науковців, медиків.

Світла пам’ять ліквідаторам аварії, які загинули, приборкуючи атомну стихію!

Безмежно вдячні вам, герої Чорнобиля! Пишаємося вами!

Бажаю вам міцного здоров’я, миру, добробуту та довголіття!”

Звернення голови Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

“Шановні полтавці!

35 років відділяють нас від дня однієї з найбільших у світі техногенних катастроф – аварії на Чорнобильській АЕС, дня людської трагедії, наслідки якої не дають спокою людству.

Полтавці були одними з перших, хто розпочав ліквідацію аварії та її наслідків. Тисячі людей з області – пожежників, військових, медиків, правоохоронців, представників інших професій – мужньо та самовіддано працювали в зоні лиха.

З часом відійдуть у минуле гострі для сьогодення соціальні, економічні, медичні та технічні проблеми, породжені Чорнобильською катастрофою та ліквідацією її наслідків. Але назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам’ять про солдатів атомного фронту, який відкрився у Чорнобилі 26 квітня 1986 року.

Низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов у ядерний вогонь, аби зупинити ланцюгову реакцію смерті, свідомо й жертовно віддав за нас своє життя та здоров’я.

Слава чорнобильцям, які врятували рідну землю й захистили увесь світ!

Мирного всім неба над головою!”

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus