Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Катерина Рижеченко під Полтавою вшанувала пам’ять ліквідатора аварії на ЧАЕС

Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко відвідала місце поховання Олександра Лелеченка.

Разом з представниками місцевої влади вона поклала квіти до могили Героя України.

Також сьогодні, 26 квітня, біля центрального входу адміністративно-побутового корпусу №1 ЧАЕС відкрили пам’ятник загиблому.

Народився Олександр Григорович 26 липня 1938 року у селищі (з 2007 року – село) Новооріхівка Лубенського району Полтавської області. Після закінчення школи, навчався у Харківському льотному училищі на штурмана авіації. У 1961-1966 роках навчався на електроенергетичному факультеті Київського політехнічного інституту.

Після закінчення інституту за розподілом працював на Слав’янській Державній районній електростанції (ДРЕС). Потім – у місті Енергодар на Запорізькій ДРЕС у цеху теплової автоматики та вимірів. З 1975 року працював заступником начальника енергетичного цеху Чорнобильської АЕС.

26 квітня 1986 року після вибуху четвертого реактора Чорнобильської АЕС О. Г. Лелеченко тричі ходив в електролізерну, щоб відключити подачу водню, до аварійних генераторів. По коліно у високоактивній воді він вивчав стан розподільних пристроїв, намагаючись дати напругу на живильні насоси. 3агальна доза опромінення, яку він отримав досягла 2500 рад. У Прип’ятській медчастині одержав першу допомогу (внутрішньовенне вливання фізрозчину), пішов на блок і працював там ще декілька годин.

Помер 7 травня 1986 року у відділенні радіаційної патології у Києві. Похований на кладовищі села Степне Полтавського району Полтавської області.

Система Orphus