Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Горішні Плавні підписали угоду з французькою компанією щодо реконструкції міської котельні

2 квітня в малій залі Горішньоплавнівської міської ради підписано угоду між КВП «Теплоенерго» і французькою компанією «ЕНЕРТЕКС» щодо реалізації ІІ етапу проєкту з реконструкції центральної міської котельні.

Про це повідомили у міській раді.

Сторони підписали контракт на здійснення проєктування, постачання й монтаж біопаливного котла потужністю 7 МВт, що працюватиме на пелетах, його випробування, проведення налагоджувальних робіт, введення в експлуатацію котлової установки в новозбудованій котельні по вул. Енергетиків, 31.

«Сьогодні відбулася важлива історична подія для нашого міста. Підписано угоду про співпрацю з відомою французькою компанією «ЕНЕРТЕКС». Це дає нам можливість продовжити реалізацію найбільшого в регіоні проєкту з реконструкції центральної котельні міста в рамках співпраці з НЕФКО та залученням коштів міжнародних фінансових та екологічних фондів. Уже впроваджено І етап проєкту – здійснено реконструкцію приміщення головної котельні. Для забезпечення міста теплом та гарячою водою в ході опалювального періоду встановлено й підключено три сучасні газові водогрійні котли Bosch потужністю 30 МВт кожний.Встановлено сучасне допоміжне обладнання: три сталеві теплоізольовані димові труби для кожного з котлів, мережеві та циркуляційні енергоефективні насоси відомої європейської фірми Wilo, внутрішні трубопроводи із сучасною високоефективною теплоізоляцією, систему автоматичного контролю та управління роботою котельні, проведено реконструкцію систем газо- та електропостачання. Вартість реалізації І етапу – 5 млн євро. На завершення опалювального сезону відзначаємо надійність та безперебійну роботу встановлених котлів, а також економію у споживанні теплової енергії. ІІ етап передбачає встановлення котла із автоматизованою системою подачі палива, що буде працювати на альтернативному виді палива – пелетах», – зазначив міський голова Дмитро Биков.

Ціна контракту становить 3,8 млн Євро, де 1,5 млн Євро – кредитні кошти НЕФКО під 6% на 9 років; 1,5 млн Євро – безповоротні грантові кошти фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Фонд Е5Р); 789 тис. Євро – грошовий внесок міського бюджету та кошти КВП «Теплоенерго». На 2021 рік передбачено фінансування з міського бюджету в розмірі 12,5 млн грн.

Голова представництва в Україні компанії «Представництво «ЕНЕРТЕКС» Джюліан Жюль Аладеніс відзначив, що впровадження енергоефективних заходів, модернізація котельні – це колосальний крок уперед у розвитку міста та в питаннях збереження навколишнього природного середовища.

Перейти до вмісту