Футболісти з Полтавщини вдруге поспіль вийшли до фіналу Кубка України

“Олімпія” із Савинців побореться за аматорський трофей.

Як повідомляє Sport Arena, виїзна результативна нічия залишала миколаївцям чудові шанси на вихід у фінал – і заодно на реванш у протистоянні з Олімпією, яка й обіграла в фіналі Вікторію, здобувши Кубок ААФУ минулого сезону. Задля цього, попри щільний графік, вони виставили максимально бойовий склад із єдиною суттєвою рокіровкою (у захист додали Передистого замість досвідченого Яценка). Головна зміна в стартовому складі гостей – повернувся в гру Казаков, колишній воротар Ворскли, який пропустив кілька попередніх зустрічей. Також після виснажливого матчу Лівого Берега вирішили приберегти Фабунмі – а також Олімпія не змогла задіяти молодого форварда Куця, який проявив себе досить забивним гравцем.

І вже у першому таймі господарі володіли ігровою ініціативою. Кілька разів дальніми ударами намагалися забити Борисенко, Цапій, Гранкін. Лише трохи не дістали перспективні простріли Аржанов і той же Борисенко. Штрафний від Акімова намагався замкнути Чередниченко. А Кузьмін перед перервою взагалі міг вирішувати, проте, здалося, в момент удару поїхала в нього опорна нога, тож завершення виявилося змазаним.

Гості більше грали без м’яча, обороняючись – до перерви важко пригадати, коли б вони турбували воротаря Вікторії. На другий тайм тренерський штаб Олімпії випустив лідера середньої лінії Фабунмі (перестановки в обох командах були зумовлені щільним графіком – ротація за таких обставин є вимогою часу). От якраз Ола перспективною подачею в карний майданчик виводив на кут воротарського майданчика Світличного, проте той десь на 58-й хвилині подати не зміг, а направив м’яча якраз туди, де чергував голкіпер. Інша справа, що захисна ланка Вікторії грала на найвищому рівні – навіть перспективні подачі та простріли досвідчені оборонці господарів ліквідовували без ударів від суперників.
А тим часом брали гру на себе Борисенко, Аржанов, Кузьмін, часто пробивав Акімов (як із гри, так і зі стандартів). Словом, контролюючи перебіг подій, Вікторія не дозволяла розгулятися суперникам і не ризикувала сама. Матч котився до свого підсумку. Нульова нічия після результативної нічиєї на виїзді минулого тижня дозволяла б Вікторії вийти в фінал і взяти реванш у Олімпії за трофейну поразку в минулому сезоні. Проте в компенсований час Олімпія зуміла першим же ударом у площину воріт нокаутувати суперників. Після передачі з глибини захисник Малик  скинув м’яча на Співака, який пробив повз Зарубіна з лінії воротарського майданчика – 0:1.

Не встигли гості відсвяткувати, як шанс відігратися з’явився в господарів. Черніков, стартувавши на пас із глибини, випереджав Бажана й впав у карному майданчику – це пенальті. До м’яча підійшов Цапій, який не один пізній гол має на своєму рахунку. Проте цього разу лівий захисник вклав у удар надто багато сили. Мітив у лівий від воротаря нижній кут, але не влучив у ворота. Драматична розв’язка в кінці матчу дозволила Олімпії другий сезон поспіль вийти в фінал, де вона буде захищати свій трофей.

Вікторія (Миколаївка) – Олімпія (Савинці) – 0:1 (перший матч – 1:1)
Гол: Співак, 90+3
Незабитий пенальті: Цапій, 90+5 – повз ворота

Вікторія: Зарубін, Нелін, Передистий, Чередниченко, Цапій, Касьянов, Гранкін, Аржанов, Кузьмін (Єременко, 90+2), Борисенко (Черніков, 86), Акімов (Корольчук, 82). Запасні: Зінченко, Михайлюк, Без’язичний, Лозовий. Головний тренер: Артем Радіонов.
Олімпія: Казаков, Світличний (Бурляй, 67), Тарганчук, Малик, Ковтун, Рудченко (Ковальчук, 80), Момот (Фабунмі, 46), Радченко (Бажан, 83), Субочев, Богомаз (Бірюк, 46), Стрельцов (Співак, 62). Запасний: Макаренко. Головний тренер: Олександр Кулик.