Ви тут:
Спорт Суспільство 

Формула-1: цього тижня пройде гран-прі Португалії

Цього року Гран При Португалії пройде у 18-й раз

Як повідомляє f1news, спочатку етап проводився на міській трасі в Порту, в парку Монсанто і в Ешторілі – з 1958 по 1996-й. Частіше за всіх Гран Прі приймав Ешторіл, але якщо в середині вісімдесятих автодром вважався одним із сучасних, то до середини дев’яностих він явно застарів.

У 1996 сильні дощі розмили стоянку, так що гостям престижного паддоках-клубу довелося йти по болоту.

«Ця траса на десять років відстала від інших і більше не відповідає стандартам Формули 1», – сказав Берні Екклстоун.

Він оголосив президенту Португалії, що в 1997-му Гран Прі не відбудуться. Чекати наступного Гран Прі португальцям довелося довгих 24 роки. За цей час і президент Португалії змінився не раз, і Берні Екклстоун покинув свій пост, а Формула 1 через пандемію була змушена перекроювати календар, щоб не залишати Європу – але саме це дозволило з’явитися в календарі Гран Прі Португалії на міжнародному автодромі Алгарве. Одна з рідкісних сучасних трас справила враження – красиве місце, перепади висот, сліпі повороти, довга пряма. Все мало не зіпсував слизький новий асфальт, але за рік він встиг трохи постаріти, так що в цей уїк-енд проблем бути не повинно.

У грудні 2008-го прийняла тести Формули 1, але зі змагань тут проводилися етапи молодіжних серій і мотогонки. На більш масштабні заходи не було коштів, а й без цих витрат керуюча компанія скоро збанкрутувала, так що з 2013 року автодром фактично належить державі. У квітні 2020 го траса отримала ліцензію Grade 1, що дозволяє приймати етапи Формули 1.

Система Orphus