Ви тут:
Суспільство Україна 

Еміне Джапарова презентувала в Комітеті міністрів Ради Європи проєкт рішення щодо Криму

28 квітня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова взяла участь в 1402-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, під час якого детально поінформувала учасників про провокування Російською Федерацією нового витка напруження шляхом накопичення збройних сил на кордоні з Україною та на окупованих територіях, а також в акваторії Чорного моря та Керченської протоки. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України

Еміне Джапарова наголосила, що військова ескалація відбувається на тлі триваючих грубих і систематичних порушень прав людини в тимчасово окупованому Криму. Вона окремо звернула увагу на те, що Російська Федерація як держава-окупант здійснює репресії як проти громадян, так і проти невигідних їй організацій: «Вже протягом чотирьох років російська окупаційна адміністрація ігнорує припис Міжнародного суду ООН відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу». 

«Україна використовуватиме всі наявні можливості для захисту прав і свобод людини на окупованих територіях, адже вони потребують особливої уваги і посиленого захисту з боку Ради Європи» – наголосила Еміне Джапарова.

У ході засідання Еміне Джапарова презентувала ініційований Україною проєкт рішення Комітету Міністрів Ради Європи «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», що має на меті активізувати залучення Ради Європи до моніторингу ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму. 

Вона наголосила на важливості спільних дій для припинення блокування Росією доступу до Криму для органів Ради Європи та відповідних моніторингових процедур.

Система Orphus