Ви тут:
Культура Суспільство 

Електронна версія 14-томника Лесі Українки доступна для завантаження: безкоштовно

Український інститут книги представив повне нецензуроване академічне зібрання творів Лесі Українки в 14 томах.

Постанова про відзначення 150-річчя Лесі Українки була прийнята Верховною радою України на початку 2018 року, але підготовка почалася в січні 2020. Саме тоді у Міністерстві культури, молоді та спорту відбулося перше обговорення концепції 14-томника, повідомили в Українському інституті книги.

Ідею видання висунули і активно відстоювали доктор філологічних наук, професор, народний депутат України Ірина Констанкевич, народний депутат Микола Княжицький та академік НАН України, директор Інституту літератури Микола Жулинський. Її підтримували і просували всіма можливими способами Ірина Подоляк (тодішня заступниця міністра культури), Оксана Забужко і Віра Агеєва.

“В Державному бюджеті України 2020 року на реалізацію цього амбітного видання було передбачено 10 млн грн. На момент початку роботи весь світ завмер в локдауні від пандемії COVID. Але не ми. Оскільки робота була “позаплановою” на виконання Постанови Верховної ради, до чинної нормативної документації, якою Інститут керується у своїй роботі необхідно було швидко внести зміни у Порядок використання коштів і Паспорт бюджетної програми.”, – зазначили в Українському інституті книги.

Переможцем мистецького конкурсу на підготовку видання став Східноєвропейський університет імені Лесі Українки (зараз Волинський національний університет імені Лесі Українки). Університет взяв на себе зобов’язання здійснити текстологічну та редакційну підготовку в надзвичайно стислі терміни – до 30 вересня. Для цього було створено 14 редакційних колегій, до роботи в яких заучили відомих лесезнавців і текстологів з різних міст України: Луцька, Києва, Острога, Львова та інших.

Електронна версія 14-томника Лесі Українки вже доступна для завантаження, безкоштовно, у вільному доступі на сайті Інституту книги.

Система Orphus